Skazana 4: Jak wyglądałby finał sezonu, gdyby pisały go bohaterki? 

Ola Adamska
Jak wyglądałby finał, gdyby pisały go bohaterki?
Finał serialu "Skazana" zbliża się nieuchronnie. 28 czerwca na platformie Max pojawi się ostatni odcinek. Zapytaliśmy aktorki, jak wyglądałoby zakończenie, gdyby pisały je ich bohaterki.

Uwielbiany przez widzów i krytyków serial "Skazana" pojawił się z czwartym i ostatnim sezonem na platformie Max. Przed widzami zostało postawionych kilka pytań: Jak zakończy się historia osadzonej w zakładzie karnym w Zabrzu Alicji Mazur? Jaką rolę odegra Kraszecki i co z Hanką, która ukrywa się za granicą? Czy sprawiedliwości stanie się zadość? Finałowym sezon produkcji z pewnością przyniósł wiele zaskoczeń i zwrotów akcji!

Serial "Skazana" został w 2022 roku uhonorowany nagrodą „Tytanowego Oka” w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali PIKE. W 2023 roku dzięki głosom widzów produkcja otrzymała Telekamerę w kategorii "Serial", zaś w tym roku "Skazana" została wybrana "Najlepszym serialem Playera" w plebiscycie Top Seriale. 

Press day serialu "Skazana"
Ekipa "Skazanej"
MW_20240605_01_57_lores
MW_20240605_01_55_lores
MW_20240605_01_49_lores
+9
Zobacz galerię

Finał "Skazanej" według bohaterek serialu

Podczas pracy nad 4. sezonem pojawiliśmy się na planie serialu. Spotkaliśmy aktorów, którzy przez lata stworzyli lubianych i intrygujących bohaterów. Zapytaliśmy Martę Malikowską, Agatę Kuleszą, Olą Adamską, Kingę Jasik, Joannę Gonschorek i Gabrielę Muskałę, jak wyglądałby finał "Skazanej", gdyby to ich postaci były odpowiedzialne za scenariusz ostatniego odcinka.

 Gdyby Kosa pisała to zakończenie, to chciałaby happy endu, mimo wszystko. 
powiedziała Marta Malikowska.
 Ja bym chciała, żeby Alicja Mazur po prostu odpoczęła.  Żeby już miała spokojną głowę, żeby mogła spać tam, gdzie chce.  Żeby mogła robić to, co chce, żeby otaczali ją ludzie, z którymi nie musi walczyć.  I żeby już była w jakichś bezpiecznych warunkach. 
powiedziała Agata Kulesza.
Dorota pisze piękne zakończenie wielkiej miłości na cudownej wyspie z Alicją Mazur.  Biorą ślub i adoptują różne piękne zwierzątka, mają gospodarstwo.  Skaczą na bungee, łowią rybki, ale ich nie jedzą.  Zakładają sobie wielkie, piękne akwarium.  Plotą wianki, zakładają je sobie na głowę i kochają się do końca świata. 
puściła wodze fantazji Gabriela Muskała.
Chyba największym lękiem Pati jest to,  że będzie nastygmatyzowana i nie ułoży sobie życia.  Że jej przyjaźń i miłość obopólna z Alutą jest tylko na wymiar więzienny. Że to po prostu dalej nie przetrwa. Więc myślę, że takim happy endem dla Pati byłoby utrzymywanie dalej kontaktów z Alicją. 
powiedziała Aleksandra Adamska

"Skazana" - obsada i twórcy

Obok Agaty Kuleszy w obsadzie finałowej serii znaleźli się Aleksandra Adamska (Patrycja Cichy "Pati"); Marta Malikowska (Agata Strzelecka "Kosa"), Gabriela Muskała (Dorota Wójcik), Leszek Lichota (Michał Kraszecki), Tomasz Schuchardt (Bartłomiej Dworak "Penis"), Marta Ścisłowicz (Basia Dworak), Kinga Jasik (Wiktoria Panek "Wiki"), Jacek Beler (Mariusz Piotrowski "Mario"), Joanna Gonschorek (Swieta Palamarczuk), Konrad Eleryk (Krystian), Artur Paczesny (Doktor Obara), Dawid Zawadzki (Smentoch), Juliusz Chrząstowski (Richter), Martyna Byczkowska (Hanna Mazur), Hanna Klepacka (Krystyna Nowak "Campina"), Monika Dawidziuk ("Amfisa"), Monika Obara (Strażniczka Ziętarek), Marta Stalmierska ("Shiba"), Karolina Micuła ("Krzywa"), Irena Melcer (Mariolka), Angelika Cegielska (Mirka) i Hanna Chojnacka-Gościniak (Anna Wiśniewska).

Projekt rozwijany był przez Zespół Produkcji Fabularnej. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada Bartosz Konopka, za zdjęcia Mikołaj Łebkowski PSC, a za casting Viola Borcuch. Scenografią zajmuje się Marcelina Początek-Kunikowska i Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz  Blachnicki.  

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości