Aleksandra Adamska o przyjaźni. "Rodzinę z wyboru można mieć i warto w nią inwestować"

15112084_skazana-sezon-4-spotkanie-prasowe_ORIGINAL
Aleksandra Adamska: "Pati jest moim alter ego"
Aleksandra Adamska przez 3 lata wcielała się w postać Pati w serialu "Skazana". Widzowie pokochali ją i kibicują jej bohaterce. Rozmawiamy z aktorką o pracy przy tym projekcie.

Aleksandra Adamska w serialu "Skazana"

Serialowa Pati skradła serca widzów niemalże od pierwszych scen "Skazanej". Pojawiła się w celi, do której trafiła Alicja Mazur, czyli była sędzia niesłusznie skazana za morderstwo. Choć początki relacji między kobietami nie wyglądały obiecująco, na przestrzeni lat zbudowały piękną i wartościową przyjaźń. Aleksandra Adamska w wywiadach podkreśla, że to jedna z ważniejszych kreacji zawodowych, z jakimi miała okazję zmierzyć się do tej pory. Rola okazała się niebywałym sukcesem. Do tego stopnia, że Pati otrzymała swój własny serial, w którym dowiadujemy się więcej o jej losach zanim trafiła za kratki.

- Uważam, że (Pati) jest alter ego, ale alter ego ma właśnie to do siebie, że wydaje mi się, że jest jakąś furtką do uwolnienia przestrzeni, które mamy w sobie, a normalnie nie bylibyśmy w stanie ich wyrazić. Z racji tego, że właśnie tyle jej było w moim życiu, to były trzy lata, to jest bardzo dużo, to czuję, że ona na razie po prostu sobie odpoczywa, leży sobie gdzieś na łóżeczku i sobie smacznie śpi i nie potrzebuje wychodzić na zewnątrz - powiedziała Adamska w rozmowie z Małgorzatą Czop, dziennikarką serwisu tvn.pl.

"Skazana" to opowieść o przyjaźni

240506 SKAZANA PRESS JUNKET_Adamska przyjaźn_1
Aleksandra Adamska o przyjaźni

Serial "Skazana" przede wszystkim opowiada o walce o sprawiedliwość, starciu dobra ze złem, ale sporo miejsca zajmuje kobieca przyjaźń. Ten wątek nie był tak oczywisty od samego początku. Kiedy Alicja Mazur pojawiła się w celi Pati, nie przypadły sobie do gusty. Bohaterki potrzebowały chwili, by dostrzec siebie takimi, jakimi są i poznać się naprawdę. Alicja i Pati tworzą wyjątkową przyjacielską relację. Wspierają się na każdym kroku i są w stanie skoczyć za sobą w ogień.

- Myślę, że mam takie osoby (w swoim życiu) i właśnie, dzięki temu, że moja mama nauczyła mnie tego, (...) że taką rodzinę z wyboru można mieć i warto bardzo w nią inwestować.  Więc myślę, że dzięki moim własnym przeżyciom mogłam utworzyć tak prawdziwą relację z Alutką - powiedziała Aleksandra Adamska. 

Skazana 4 - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Skazana" będzie można oglądać na platformie Max od 11 czerwca.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości