"Skazana", książka Ewy Ornackiej z autografem, na aukcji WOŚP!

Skazana
Skazana

"Skazana" podbiła serca widzów Playera i TVN. Pierwszy sezon powstał na motywach książki napisanej przez Ewę Ornacką. Autorka przekazała egzemplarz z autografem na rzecz WOŚP. Nie przegapcie licytacji!

32
TTV po raz kolejny gra z WOŚP! Zobaczcie, jakie aukcje dla Was przygotowaliśmy

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.  Zebrane fundusze dedykowane będą zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Co roku w ramach tego wydarzenia, znane postaci ze świata show-biznesu angażują się w wyjątkowe aukcje na platformie Allegro.

Książka z autografem autorki

Na motywach książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem Skazane na potępienie) powstał scenariusz serialu "Skazana: dla Player z Agatą Kuleszą w roli głównej.

Skazana, odcinek 1
Skazana, odcinek 1

Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce więzienia dla kobiet

Zakład Karny nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego mury skrywają tajemnice, które zwykle nie przedostają się do świata ludzi wolnych. Wiele spośród osadzonych tam kobiet znamy z pierwszych stron gazet. Jaki los spotkał za więziennymi murami matkę małej Madzi z Sosnowca czy siostrę Bernadettę ze zgromadzenia boromeuszek? Jak traktowane są „dziecioboje” i czy to dobrze być „księżniczką na zamku”? Co to znaczy trafić na „dźwięki” lub do „świńskiego transportu”? Czy za kratami możliwe są burzliwe romanse i seks?

Ewa Ornacka - dziennikarka śledcza, scenarzystka, autorka reportaży telewizyjnych

Ewa Ornacka 2001 roku dotarła do najpilniej strzeżonego przez policję świadka koronnego Masy, za którego głowę świat przestępczy oferował milion dolarów. Namówiła go, by stanął przed kamerą. Tak powstał pionierski serial dokumentalny Alfabet mafii, a po latach – Kobiety i mafia. W 2007 roku, jako jedyna w historii polskiego dziennikarstwa śledczego, została objęta ochroną Centralnego Biura Śledczego i wywieziona z miejsca zamieszkania. W 2019 pokłosiem jej reportaży było uchylenie przez Sąd Najwyższy wyroku skazanemu na dożywocie Arkadiuszowi Krasce, który spędził w więzieniu blisko 20 lat za mafijne zabójstwa. Historię tę opisała w książce Wrobiony w dożywocie (REBIS 2019).

Nagrodzona przez środowisko dziennikarskie Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w publikacjach o mafii, a także nagrodą studentów dziennikarstwa Motywatory.

Weź udział w licytacji tutaj.

230517 PLAYERLOVE Kulesza v1 cz 1_1
"Nigdy sobie nie odpuszczam". Rozmawiamy z Agatą Kuleszą, cz. I
podziel się:

Pozostałe wiadomości