Piotr Adamczyk, Kasia Warnke i Iza Kuna o serialu "Klara". "To serial o życiu"

Aktorzy o serialu "Klara"
Serial "Klara" zadebiutuje 22 marca w Playerze. To produkcja, która powstała na podstawie powieści Izy Kuny. Twórcom udało się zgromadzić doborową obsadę. Aktorzy opowiedzieli, czym ten projekt jest dla nich.

Iza Kuna jest przede wszystkim aktorką teatralną, filmową i serialową. Kilka lat temu zadebiutowała jednak jako autorka powieści. Jej książką "Klara" doczekała się serialowej adaptacji.

"Klara" - kto wystąpi w serialu?

Opowieść o dojrzałej kobiecie, która mieszka w dużym mieście i zmaga się ze swoimi pragnieniami i oczekiwaniami. Byliśmy na planie produkcji i rozmawialiśmy z aktorami o tym, czym ta historia jest dla nich.

(To opowieść) o kobiecie.  O jej problemach, nadziejach, wątpliwościach.  O życiu, po prostu
- powiedział Piotr Adamczyk
Fajna historia. Bardzo się cieszę, że mamy tutaj główną bohaterkę, która jest kobietą żyjącym w dużym mieście z tymi wszystkimi problemami, potrzebami, pragnieniami, tęsknotami
- powiedział Adam Woronowicz
To jest historia romansu głównej bohaterki i jej perypetii miłosnych
- powiedziała Monika Kwiatkowska

W główną rolę wciela się Iza Kuna. Aktorka stworzyła tę postać i chyba najlepiej czuje się w jej skórze. Przez wiele lat Klara była dzieckiem aktorki, które narodziło się w jej głowie. Na potrzeby produkcji Marek Modzelewski napisał scenariusz na podstawie powieści.

Jest to projekt oparty na mojej książce. Tworzony przez ludzi, mówię o ekipie, których mogłam sobie tylko wymarzyć
- powiedziała Iza Kuna

"Klara" - o czym jest serial?

Tytułowa Klara (Izabela Kuna) to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę (Iwona Bielska), nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń.

Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa (Adam Woronowicz) – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze... I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka (Katarzyna Warnke) i Wojtek (Piotr Adamczyk). Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo!

"Klara" od 22 marca w Playerze

Przeczytaj także:

Autor: Gosia Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości