Adam Woronowicz jako Aleks w serialu "Klara"

Szybkie pytania z Adamem Woronowiczem
Adam Woronowicz wcielił się w postać Aleksa w serialu "Klara". To dojrzały mężczyzna uwikłany w dwa związki i masę zawirowań uczuciowych. Czy wyjdzie z nich cało?

Aleks to zdecydowanie mężczyzna niepozorny. Niby niczym niewyróżniający się w tłumie… A jednak! Ma to coś, za czym kobiety, zwłaszcza ta jedna – Klara, szaleją. W życiu Klary pojawił się jako Anioł Stróż, który miał zakończyć jej toksyczne małżeństwo i zniknąć. Nie zniknął. Został na chwilę. Dłuższą – jakieś sześć lat! Od tylu też swoje życie dzieli na dwie kobiety – żonę (Monika Kwiatkowska) i kochankę Klarę. Dla tej drugiej jest zdolny do wszystkiego. Wszystkiego… poza rozwodem! Cały czas czeka na właściwy moment, jak… "jego małe szkraby dorosną". Czyli za około dekadę. Lawiruje, ale kocha. Zazdrość i myśl, że mógłby stracić Klarę, paraliżują go. Prawie równie mocno jak fakt, że zostanie zdemaskowany. Aleks ma jeszcze jedną miłość – Legię. A L-ka w jego sercu zawsze będzie przed K.

W serialu "Klara", który swoją premierę będzie miał 22 marca, wcieli się w postać Aleksa. To dojrzały mężczyzna po uszy zakochany w Klarze, który jest uwikłany w relacje z dwiema kobietami. Aktor podkreślał, że ta postać bardzo go śmieszy.

Adam Woronowicz o Aleksie z serialu "Klara"
Aleks jest kochankiem Klary, mającym swoją rodzinę, prowadzącym podwójne życie. Rozpięty między jedną sytuacją a drugą. Scenariusz jest tak skonstruowany i napisany, że to postać tragikomiczna
- powiedział Adam Woronowicz

Adam Woronowicz - od dramatu do komedii

Adam Woronowicz zachwyca polskich widzów. Publiczność pokochała go za rolę Tadeusza w filmie "Teściowie", wzbudzał skrajne emocje jako Artman w serialu "Diagnoza" i złościł jako czarny charakter w "Skazanej". Na swój aktorski przełom na dużym ekranie musiał trochę poczekać. Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie grał przede wszystkim w teatrze. To rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Rafała Wieczyńskiego "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (2009) przyciągnęła uwagę widzów i twórców, a Woronowicz zaczął coraz częściej pojawiać się na srebrnym ekranie.

Aktorski kameleon nie dał się wcisnąć w żadną szufladkę. W swojej filmografii ma różnorodne postaci: od skrajnie antypatycznych po urocze gapy. Wiosną na antenie TVN będzie można oglądać Adama Woronowicza w serialu "Skazana", a od 22 marca w player.pl pojawi się jako Aleks w "Klarze".

playerlove: Adam Woronowicz w szybkim quizie o Kuleszy, Imperium Rzymskim i przekraczanych mostach

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości