Piotr Adamczyk o "Klarze": "Ten serial będzie śmieszny, wzruszający i dobrze zrobiony"

Piotr Adamczyk
Piotr Adamczyk o współpracy z Izą Kuną
Piotr Adamczyk o współpracy z Izą Kuną
Dlaczego warto zobaczyć "Klarę"? Piotr Adamczyk odpowiada
Dlaczego warto zobaczyć "Klarę"? Piotr Adamczyk odpowiada
"Klara" to serial o życiu. Piotr Adamczyk opowiada o produkcji
"Klara" to serial o życiu. Piotr Adamczyk opowiada o produkcji
Piotr Adamczyk zagra przyjaciela, o którym marzą kobiety
Piotr Adamczyk zagra przyjaciela, o którym marzą kobiety
Piotr Adamczyk zagra przyjaciele geja w najnowszym serialu Playera "Klara". Wojtek będzie ratował z opresji główną bohaterkę. Dlaczego warto czekać na premierę?

Piotr Adamczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Ma na swoim koncie poruszające role, m.in. Fryderyka Chopina w filmie "Chopin. Pragnienie miłości" czy Jana Pawła II w filmowych opowieściach o papieżu. Świetnie sprawdza się w repertuarze poważnym, jak i komediowym ("Lejdis"). Od kilku lat gra w zagranicznych produkcjach, m.in. "Hawkeye" i "For All Mankind".

Piotr Adamczyk w "Klarze"

Od 22 marca będzie można oglądać Piotra Adamczyka w produkcji Playera "Klara". Wcieli się w postać Wojciecha: "Mam nadzieję, że to będzie taki człowiek, że widz, a szczególnie kobieta widz, pomyśli sobie, że chciałaby mieć takiego przyjaciela".

231002_KLARA_ADAMCZYK_O-_POSTACI
Piotr Adamczyk zagra przyjaciela, o którym marzą kobiety

Serial Playera opowie o dojrzałej kobiecie, która niestrudzenie poszukuje miłości. Wojtek będzie towarzyszył jej w tej wędrówce. W główną rolę wciela się Iza Kuna, z którą Piotr Adamczyk miał już okazję spotkać się na planie.

Z Izą znamy się od wielu, wielu lat. Graliśmy już wiele razy. Mam wrażenie, że ona w tej książce i później w opracowaniu scenariusza swoje własne chęci aktorskie spełniła też. (...) Cieszę się, że jednym z jej pomysłów byłem ja
- powiedział Piotr Adamczyk
231002_KLARA_ADAMCZYK_DLACZEGO_WARTO
Dlaczego warto zobaczyć "Klarę"? Piotr Adamczyk odpowiada

"Klara" będzie opowieścią o miłości. Za sterami tej historii stanął Łukasz Jaworski, który ostatnio był odpowiedzialny za film "Listy do M.5". Piotr Adamczyk tak o nim mówi: "Jest reżyserem niezwykle wyczulonym na detale i szczegóły. Mam wrażenie, że tak lekko popychającym aktorów w tym dobrym kierunku".

"Klara" - o czym jest serial?

Tytułowa Klara (Izabela Kuna) to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę (Iwona Bielska), nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa (Adam Woronowicz) – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze... I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka (Katarzyna Warnke) i Wojtek (Piotr Adamczyk). Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo!

„Klara” to serial autorstwa Marka Modzelewskiego (scenarzysta obu części „Teściów”) rozwijany we współpracy z działem Produkcji Fabularnej TVN Warner Bros. Discovery, na którego czele stoją Marta Grela-Gorostiza i Łukasz Poniński. Projekt reżyseruje Łukasz Jaworski, a za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Pionem scenograficznym kieruje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumowym Pola Gomółka, a charakteryzatorskim Kinga Krulikowska. Kierownikiem produkcji jest Tomasz Parnowski, a reżyserką obsady Magdalena Szwarcbart. Producentkami są Izabela Kuna (producent kreatywny) oraz Karolina Izert (TVN WBD).

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości