Adam Woronowicz kochankiem?! "Klara" zaskoczy już 22 marca w Playerze

Adam Woronowicz
"To fajna historia". Adam Woronowicz o "Klarze"
Adam Woronowicz ponownie pojawi się komediowym wydaniu u boku Izy Kuny. W serialu "Klara" wcieli się w Aleksa, kochanka głównej bohaterki. 

Adam Woronowicz zachwyca polskich widzów. Publiczność pokochała go za rolę Tadeusza w filmie "Teściowie", wzbudzał skrajne emocje jako Artman w serialu "Diagnoza" i złościł jako czarny charakter w "Skazanej". Na swój aktorski przełom na dużym ekranie musiał trochę poczekać. Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie grał przede wszystkim w teatrze. To rola księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Rafała Wieczyńskiego "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (2009) przyciągnęła uwagę widzów i twórców, a Woronowicz zaczął coraz częściej pojawiać się na srebrnym ekranie.

"Klara". Adam Woronowicz - kogo zagra?

W serialu "Klara", który swoją premierę będzie miał 22 marca, wcieli się w postać Aleksa. To dojrzały mężczyzna po uszy zakochany w Klarze, który jest uwikłany w relacje z dwiema kobietami. Aktor podkreślał, że ta postać bardzo go śmieszy.

Aleks jest kochankiem Klary, mającym swoją rodzinę, prowadzącym podwójne życie. Rozpięty między jedną sytuacją a drugą. Scenariusz jest tak skonstruowany i napisany, że to postać tragikomiczna
- powiedział Adam Woronowicz
231002_KLARA_WORONOWICZ_O_POSTACI
Adam Woronowicz o Aleksie z serialu "Klara"

"Klara" to przede wszystkim opowieść o dojrzałej kobiecie i jej życiowych rozterkach. Główna bohaterka otoczona jest przez barwne postaci, które dostarczają jej śmiechu i łez.

Cieszę się z tego, że mamy tutaj główną bohaterkę, którą jest kobieta współczesna, żyjąca w dużym mieście i z tymi wszystkim problemami, potrzebami, tęsknotami. Myślę, że to wszystko jest w tym scenariuszu. Jest to tragikomicznie napisanie. Bardzo fajnie się to gra.
powiedział Adam Woronowicz
231002_KLARA_WORONOWICZ_SZYBKIE_PYTANIA
Szybkie pytania z Adamem Woronowiczem

"Klara" - serial na podstawie powieści Izy Kuny

Tytułowa Klara (Izabela Kuna) to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę (Iwona Bielska), nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń.

Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa (Adam Woronowicz) – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze... I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka (Katarzyna Warnke) i Wojtek (Piotr Adamczyk). Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo!

Zobacz także rozmowę z Adamem Woronowiczem w cyku #playerlove:

240216 PLAYRLOVE Woronowicz po dzwieku
Adam Woronowicz o aktorskich spotkaniach, nagrodach i nowych projektach. „Marzę o serialu, który będzie oglądał cały świat”

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości