Detektywi mają 12 godzin, by uratować 8-miesięczne dziecko! Kto je porwał?

Detektywi: Gdzie jest Agatka?!
Detektywi i grupa policyjna komisarza Łabaja poszukują porwanej z domu 8-miesięcznej Agatki. Trwa walka z czasem, ponieważ dziewczynka ma chore serce i bez podania leków nie przeżyje. 
Detektywi
Detektywi

Detektywi: Mamy 12 godzin, żeby ją znaleźć!

Tragedia rozegrała się w domu Jacka i Ewy. W tajemniczych okolicznościach znika ich ośmiomiesięczna córeczka. Ewa, która była z nią tej nocy sama w domu, nie ma pojęcia, co mogło się stać. Spała, nic nie słyszała. Kobieta nie jest w najlepszej kondycji psychicznej. Jacek oprócz powiadomienia policji wzywa również detektywów. Liczy się czas! Dziecko jest chore, musi regularnie przyjmować leki, a matka zapomniała o porannej dawce....

Leki trzeba podać jak najszybciej! Jeśli policjanci w ciągu 12 godzin nie znajdą Agatki, ta może umrzeć!

Pierwsze ustalenia policji rzucają cień podejrzeń na Ewę - nie było oznak włamania, porywacz nie zostawił śladów. To kobieta wyłączyła alarm i przy okazji kamery – chciała się w końcu wyspać.

Agatka ciągle płakała, ja… byłam wykończona, już nie wiedziałam co robić...
- mówi zrozpaczona matka
Detektywi: Oddajcie naszą córkę!

Detektywi: Czy matka skrzywdziła córkę?

Kobieta cierpi na depresję poporodową, była przemęczona ciągłą opieką nad chorym dzieckiem. Obwinia się o zniknięcie dziewczynki, ale twierdzi, że nie skrzywdziła córeczki. Sytuacja zaczyna ją przerastać i zrozpaczona kobieta usiłuje popełnić samobójstwo.

Detektywi
Detektywi

Podejrzanym o porwanie dziecka dla okupu lub z chęci zemsty staje się Marceli Piszczuk, którego Jacek - ojciec Agatki - zwolnił ostatnio z pracy. Mężczyzna ma potężne długi i nienawidzi byłego szefa. Czy to będzie właściwy trop? Czas ucieka.

Maciej Dębosz rozmawia ze swoim informatorem. Jeszcze w policji prowadził sprawę lichwiarza, który pożyczał pieniądze na wysoki procent. Był bardzo brutalny w ściąganiu długów. Okaleczał swoje ofiary – pierwszym ostrzeżeniem było wycięcie na przedramieniu znaku dolara. Drugiego ostrzeżenia nie było. Czy ta sprawa jest związana z tym groźnym przestępcą? Czy detektywi zdążą na czas?

Detektywi: Jesteś moim informatorem! Musisz coś wiedzieć!

W tym roku mija 20 lat od debiutu Ani Potaczek Macieja Dębosza w telewizji. Serial "W-11" w którym występowali - zadebiutował na antenie TVN we wrześniu 2004 roku i miał swoje stałe miejsce w ramówce przez prawie dziesięć lat! Nowe odcinki ukazywały się bowiem aż do czerwca 2014 roku. Był to serial z gatunku docu-crime i pokazywał pracę krakowskich policjantów, pracujących na komendzie przy ulicy Pomorskiej.

Teraz kultowa para funkcjonariuszy - łączy siły, by w swoim biurze detektywistycznym rozwiązywać nowe sprawy kryminalne.

Detektywi
Detektywi

"Detektywi" to opowieść o detektywach i ich metodach pracy, ale również – a może przede wszystkim – opowieść o życiu, o problemach, które mogą przytrafić się każdemu. To poruszające i ciekawe historie, w których można przejrzeć się jak w lustrze. Wiele odcinków odnosi się do aktualnych i ważnych wydarzeń, znanych z pierwszych stron gazet czy programów interwencyjnych, a także do wstrząsających spraw, którymi żyje cała Polska.

Autor: Mariusz Kordas

podziel się:

Pozostałe wiadomości