Kto wygrał morderczy wyścig w finale biathlonu? Rozenek-Majdan czy Łozowski?

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Łozowski i Rozenek-Majdan ścigają się w finale
Ten finał na pewno przejdzie do historii programu. Zacięta walka Rozenek-Majdan i Łozowskiego!

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz. Rozenek-Majdan i Łozowski rywalizują w biathlonie

Po tygodniach treningów i przygotowań Rozenek-Majdan i Łozowski spotkali się w Dusznikach-Zdroju, żeby rywalizować w biathlonie, czyli biegu narciarskim połączonym ze strzelaniem. Każdy niecelny strzał to 10 karnych sekund dodanych do wyniku na mecie.

Łozowski przyznał, że strzelanie podczas ćwiczeń szło mu bardzo dobrze, a podczas wyścigu sam siebie zaskoczył słabymi wynikami.

- Bardzo się zezłościłem w środku, dlatego że już miałem takie momenty, kiedy strzelałem po pięć na pięć parę razy. A tutaj zobaczyłem, jak dużo trudniej jest, kiedy adrenalina dochodzi, kiedy dochodzi ten szybszy oddech - opowiadał muzyk.

Rozenek-Majdan walczyła o dobrą, płynną jazdę:

- Masz takie ułamki sekund, kiedy ta narta ci idzie, tak jak powinna i chcesz się tego trzymać. I nagle zaczyna ci się wszystko rozsypywać. Ręka zaczyna iść trochę za daleko. Potem noga zaczyna ci iść w złą stronę i masz takie: zbierz się do kupy, zbierz się do kupy, zbierz to wszystko razem. I popełnia się taki błąd, który popełniają wszyscy początkujący, że zaczynasz myśleć, że im szybciej będziesz się ruszać, tym szybciej będziesz jechać - podsumowała.

Czy Rozenek-Majdan pokonała Łozowskiego?

Ostatecznie Wojtek Łozowski pokonał Małgosię Rozenek-Majdan o niecałą minutę. Małgosia nie mogła powstrzymać łez przez porażkę.

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Rozenek-Majdan płacze po przegranej

- Ja już nie wiem, co będę musiała robić. Co bym musiała wprowadzić do swojej rutyny życiowej. Albo w ogóle, co bym musiała robić, żeby zaczynać mieć wyniki. Nie wiem co. Bo już nic więcej nie mogę zrobić - powiedziała.

Zobacz też:

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: Małgosia Rozenek-Majdan poznaje mistrza olimpijskiego. Nie jest miło
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz: ortopeda uspokaja Małgosię. Finał się odbędzie!

Na czym polega biathlon?

Biathlon to zawody zimowe. Zawodnicy muszą pokonać dystans, który zwykle wynosi od 7,5 km do 20 km, może być to zatem np. 10 km czy 15 km. Podczas biegu mają w określonych odstępach czasowych zająć stanowiska na strzelnicy. Strzały oddają z pozycji leżącej lub stojącej – w czasie całego biegu odbywa się to 2 lub 4 razy.

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4
+7
Zobacz galerię

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" we wtorki o 21:35 w TVN

W programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" Małgorzata Rozenek-Majdan realizuje wyzwania, które rzucili jej mężczyźni. Panowie stali się także jej rywalami w wybranej dyscyplinie. Będzie to również sprawdzian dla każdego z nich. Konkurencja nie jest związana z wykonywanym przez nich zawodem i rodzajem uprawianego sportu. Oboje mieli cztery tygodnie na przygotowanie się do rywalizacji. Wykonają wspólnie ekstremalne i zupełnie nowe dla siebie zadania. Wspierają ich w tym eksperci – psycholog sportowy oraz trenerzy. Po kilku tygodniach morderczych treningów i ćwiczeń w trudnych warunkach atmosferycznych, przygotowań bez taryfy ulgowej, stanęli do pojedynku. W każdym odcinku widzowie obejrzą zmagania Małgorzaty i uczestników w innej dziedzinie.

Oglądaj program w Playerze!

Program składa się z 6 odcinków. Za produkcję odpowiada Qźnia Team TV Production. Reality show oparty jest na oryginalnym formacie VRT, dystrybuowanym przez Primitives.

Kim jest Wojtek Łozowski?

Muzyk, wokalista, autor tekstów, a także założyciel i były wokalista grupy Afromental. Aktor, juror oraz uczestnik programów rozrywkowych. 

Wyzwanie, które rzuci Małgorzacie Rozenek-Majdan, będzie polegało na ukończeniu biathlonu, czyli biegów narciarskich połączonych ze strzelectwem zimą.

Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4
Pokonaj mnie, jeśli potrafisz - odcinek 4

Za wsparcie realizacji odcinka dziękujemy kawiarni PLAKATÓWKA w Warszawie.

Treningi biathlonowe odbyły się dzięki wsparciu klubu biathlonowego UKS „G-8 BIELANY”. Dziękujemy!

Treningi strzeleckie odbyły się w ZKS WARSZAWA. Dziękujemy!

Treningi Małgosi z Joasią odbyły się w SIŁOWNIA KOZERKI ACTIVE. Dziękujemy!

Za pomoc w przygotowaniu produkcji dziękujemy firmie GoHotel Roman Gołębiowski i Radosław Kuciapiński.

Autor: A. Raczkowska

Źródło zdjęcia głównego: East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości