Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Kasia Warnke o przyjaźni, oglądaniu bajek i serialu Klara
Kasia Warnke od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje w polskim show-biznesie. Aktorka teatralna świetnie odnalazła się w kinie popularnym i artystycznym. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o nadchodzących projektach, przyjaźni i spotkaniu z Izą Kuną przy serialu "Klara".

Kasia Warnke to aktorka z artystyczną duszą. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała na deskach teatru. Należała do zespołu Teatru Rozmaitości. Kilka lat temu rozpoczęła swój związek z kinem. Zagrała w filmie "W spirali" u boku Piotra Stramowskiego, a szerszej publiczności stała się znana za sprawą ról w filmach Patryka Vegi: doktor Magdy w "Botoksie" czy Anki w "Kobietach mafii" i "Kobiety mafii 2". Zachwycała jako femme fatale w "Ach śpij kochanie" w reżyserii Krzysztofa Langa. Jest nie tylko aktorką, ale również reżyserką - wkrótce będzie można zobaczyć jej debiut fabularny.

Kasia Warnke - początki kariery

Teatr był dla niej bezpieczną przystanią. Tam Kasia Warnke stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki. Kiedy zdecydowała się wejść do show-biznesu, wiedziała, że musi mieć na siebie pomysł.

Na początku jak wchodziłam na ściankę - pierwszy raz poszłam z moją menadżerką Gabrysią Piekarniak, - to myślałam, że ktoś powie proszę zejść (...), kim pan jest. Od fleszy zrobiło mi się słabo. (...) To były duże przeżycia. Myślę, że taka konfrontacja z oceną publiczną jest trudna. (Tak samo) uczenie się wizerunku, stwarzanie go. (...) Nikt nie wychodzi bez pewnej maski w taką przestrzeń publiczną
- wyjaśnia Kasia Warnke

Katarzyna Warnke znalazła swoją przestrzeń w kinie, ale nie osiada na laurach i chce próbować nowych rzeczy. Tęskni za teatrem. Ostatnio wyreżyserowała spektakl "MEN’S TALK" w Teatrze Collegium Nobilium. Wkrótce będziemy mogli oglądać film, do którego napisała scenariusz z Kamilą Taraburą oraz stanęła za i przed kamerą.

Ten film został zainspirowany reportażem "Mokradełko" Surmiak-Domańskiej i książką "Kato-tato". To historia osoby, która walczy o siebie, swoją tożsamość. O to, żeby się poskładać po traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa. Ojciec molestował tę bohaterkę. Ten film nie będzie przytłaczająco smutny. (...) Porównujemy go do "Thelmy i Louise". To takie poszukiwanie siebie i odzyskiwanie radości życia
- podkreśla Kasia Warnke

Warnke nie zamyka się na nowe doświadczenia w swoim zawodowym życiu. W rozmowie z Małgorzatą Czop powiedziała, że z chęcią sprawdziłaby się w różnych gatunkach filmowych. Pociąga ją science-fiction i fantasy: "Takie kino bardzo mi odpowiada. W takim chciałabym grać. Myślę, że mam w sobie taki rys liryzmu czy czegoś może takiego nie z tego świata".

Katarzyna Warnke o przyjaźni z Izą Kuną

Już na wiosnę widzowie player.pl będą mogli oglądać Kasię Warnke w serialu "Klara". Aktorka wciela się w postać Wronki, przyjaciółki głównej bohaterki, którą gra Iza Kuna. "Mogłam wrócić do takiej siebie infantylnej, lekkiej. Ta lekkość po prostu sprawia mi ogromną frajdę" - mówi Kasia Warnke.

 Wronka i Klara to nietuzinkowe bohaterki. Przyjaźnią się od lat. Szczerze sobie o wszystkim mówią i tworzą wyjątkową rodzinę.

To jest bardzo szczere co powiem, ale jakoś kliknęła od razu. (Pojawiła się) taka właśnie przyjacielska relacja między mną a Izą.  (...) Iza bardzo mnie ciepło potraktowała i miała przekonanie do tego, że to mam być ja 
- powiedziała Kasia Warnke

Kasia Warnke opowiedziała również o budowaniu więzi z kobietami, przyjacielskich relacjach i czasie, który spędza z córką. Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

Player ujawnia gwiazdorską obsadę "KLARY"!
image_processing20230709-1771096-j72vr4
image_processing20230709-1771094-5gzq1w
image_processing20230709-1771096-aa677a
image_processing20230709-1771096-9xgb18
+6
Zobacz galerię

"Klara" - o czym jest serial?

Tytułowa Klara (Izabela Kuna) to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę (Iwona Bielska), nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa (Adam Woronowicz) – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze... I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka (Katarzyna Warnke) i Wojtek (Piotr Adamczyk). Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo!

"Klara" zaprasza do tańca

„Klara” to serial autorstwa Marka Modzelewskiego (scenarzysta obu części „Teściów”) rozwijany we współpracy z działem Produkcji Fabularnej TVN Warner Bros. Discovery, na którego czele stoją Marta Grela-Gorostiza i Łukasz Poniński. Projekt reżyseruje Łukasz Jaworski, a za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Pionem scenograficznym kieruje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumowym Pola Gomółka, a charakteryzatorskim Kinga Krulikowska. Kierownikiem produkcji jest Tomasz Parnowski, a reżyserką obsady Magdalena Szwarcbart. Producentkami są Izabela Kuna (producent kreatywny) oraz Karolina Izert (TVN WBD).

"KLARA" – najnowsza serialowa produkcja pod marką Player Original już wiosną tylko w Playerze!

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości