"Nigdy sobie nie odpuszczam". Rozmawiamy z Agatą Kuleszą

"Nigdy sobie nie odpuszczam". Rozmawiamy z Agatą Kuleszą, cz. I
"Nigdy sobie nie odpuszczam". Rozmawiamy z Agatą Kuleszą, cz. I
"Każda rola jest wyjściem ze strefy komfortu". Rozmawiamy z Agatą Kuleszą, cz. II
"Każda rola jest wyjściem ze strefy komfortu". Rozmawiamy z Agatą Kuleszą, cz. II
Jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych aktorek teatralnych i filmowych w Polsce. Zagrała u najważniejszych polskich reżyserów. Agata Kulesza w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o budowaniu postaci, introwertyzmie i podejściu do zawodu.

Agata Kulesza. Emocje hoduje w środku

Agata Kulesza już w szkole średniej była pewna, że zostanie aktorką. Od najmłodszych lat brała udział w tanecznych zajęciach w szczecińskim domu kultury, gdzie śpiewała i uczyła się baletu. Po ukończeniu V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie za pierwszym razem dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1994 roku. Aktorstwo jest dla niej ważną częścią życia i nie wyobraża sobie, że mogłaby uprawiać inny zawód.

Bardzo ważny. Ten zawód, tak śmiesznie to nazywam, że wiem, jak go uprawiać bez miłości, kiedy ja go kocham, a zawód mnie mniej i wiem, jak się go uprawia w wzajemnej miłości. Teraz uważam, że jesteśmy w symbiozie. W wielu sytuacjach życiowych (...) ten zawód mi pomógł i mam wrażenie, że nigdy mnie nie zdradzi. Jestem rzetelna w swojej pracy i jestem przygotowana. Może to jest jakieś prymusostwo, ale myślę, że nie tylko...
Agata Kulesza

Agata Kulesza zadebiutowała na wielkim ekranie w 1993 roku, w filmie "Człowiek z..." Konrada Szołajskiego. . Za rolę Magdy w filmie "Moje pieczone kurczaki" (2002) Iwony Siekierzyńskiej, Agata Kulesza otrzymała Jantar XXI KSF "Młodzi i Film" oraz statuetkę Jańcia Wodnika na X Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia". W 2011 roku Kulesza zagrała w "Sali samobójców" Jana Komasy. Krytyków i widownie poruszyła główną rolą w "Róży" Wojtka Smarzowskiego. Międzynarodową rozpoznawalność przyniosła jej współpraca z Pawłem Pawlikowskim w nagrodzonej Oscarem "Idzie" i nominowanej do tej nagrody "Zimnej wojnie".

Jej role zachwycają i można bez końca wymieniać filmu z jej udziałem, które wzbudzają wiele emocji.

Ja już właściwie nie widzę kamery. Kamera w ogóle nie jest potworem, który na mnie czyha, tylko partnerem. Technicznie wiem, kiedy się zasłaniam, kiedy mam cień, jak jestem ustawiona. Jak dużo gram, to ta szybkość wchodzenia w różne stany emocjonalne jest łatwiejsza do osiągnięcia. Jestem rozgimnastykowana.
Agata Kulesza

Agata Kulesza w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała również o podejściu do budowaniu postaci.

Człowiek ma w środku wszystko. Tylko niektórych rzeczy z powodu konstrukcji nie używa. Ja mogę zmienić swój schemat z powodu roli, ale on tak czy siak będzie we mnie. Mogę być niedobrym człowiekiem, mimo tego że nie myślą tak o sobie prywatnie. Mogę odkopać w sobie cechy, które nie są akceptowalne i moje zachowanie będzie naruszało normy społeczne. Mogę to sprawdzić, bo wszyscy to mamy. Wachlarz wszystkich kolorów w środku i tak mam, chodzi o to, żeby odpowiednio je dobrać.
Agata Kulesza

Alicja w serialu Skazana

Widzowie player.pl i TVN mogą oglądać Agatę Kuleszę w serialu "Skazana", gdzie wciela się w sędzię Alicję Mazur niesłusznie skazaną za morderstwo. 10 listopada będzie miał premierę 3. sezon produkcji.

Skazana 3 - co się wydarzy w tym sezonie?

Nie cichną echa buntu, kierownik penitencjarny Hepner daje osadzonym twardą lekcję pokory. Zakazy, ograniczenia i obowiązkowe biegi po spacerniaku stały się codzienną rutyną. W szczególności dostaje się w kość Campinie, Shibie i Francy, czyli więźniarkom wskazanym przez Alicję jako świadków licytacji kobiet w darknecie. Hepner wie, że ich zeznania mogą oznaczać jego koniec.

Pierwsze zdjęcia z serialu Skazana 3
Skazana 3
Skazana 3
Skazana 3
Skazana 3
+5
Zobacz galerię

W tym samym czasie na więziennym oddziale matki i dziecka Kosa cieszy się macierzyństwem. Niestety na ciele Mikiego pojawiają się siniaki. Kosa jest podejrzana o bicie dziecka.

W końcu Hepner zostaje zatrzymany do wyjaśnienia przez prokuraturę. To daje Alicji nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość, a Hania będzie bezpieczna. Nie wierzy w to Serafin, który na własną rękę szuka zemsty.

Zobacz zwiastun 3. sezonu "Skazanej"

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości