Niezwykłe Stany Prokopa: Mroczna strona Teksasu

Niezwykłe Stany Prokopa - zwiastun 11. odcinka
Dallas, miasto będące jednym z największych ośrodków korporacyjnej Ameryki, siedziba najwyżej na świecie wycenianej drużyny futbolowej, miejsce osławionego zamachu na prezydenta J. F. Kennedy’ego. Co sprowadziło tu Marcina Prokopa? W ostatnim odcinku tego sezonu prowadzący odwiedzi najstarsze więzienie w Teksasie i spotka się z dwoma jego naczelnikami, by zapytać czy posyłając ludzi na śmierć można czuć się w życiu szczęśliwym i spełnionym. Premiera jedenastego odcinka wyjątkowo w sobotę 11 maja o 13:15 na antenie TVN. 

"Niezwykłe Stany Prokopa" - sezon 4., odcinek 11.

Założone w 1894 roku więzienie Huntsville to instytucja, w której życie straciło ponad 580 osób. Egzekucje na skazanych wykonywano tu za pomocą krzesła elektrycznego, które teraz można oglądać jako eksponat muzealny. David Stacks, były strażnik więzienny, w poruszającej rozmowie z Marcinem Prokopem, opowiada o pracy w tym miejscu i emocjach jakie towarzyszą spotkaniom z najgroźniejszymi przestępcami w Ameryce. Czy przeprowadzanie egzekucji może stać się rutyną, a do widoku śmierci da się przyzwyczaić? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć Jimi Willet, był naczelnik więzienia i nadzorca procesu egzekucyjnego. Marcin zapyta go również o to jaki wpływ na życie rodzinne ma wykonywana przez niego praca i czy osoba na jego stanowisku może osiągnąć spokój i szczęście. 

Niezwykłe Stany Prokopa
Niezwykłe Stany Prokopa

"Niezwykłe Stany Prokopa" - o czym jest program?

Program "Niezwykłe Stany Prokopa", to nie tylko podróżniczy przewodnik, ale też inspiracja do odkrywania świata na własną rękę. Dzięki niemu dowiemy się, jakie sekrety kryją znane nam miejsca i jak wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Podczas tej wyprawy towarzyszył mu jego brat Sebastian, drugi operator Tomasz Borkowski i dźwiękowiec Tomasz Sikora.  Marcin Prokop, znany z umiejętności prowadzenia programów telewizyjnych, w tym projekcie przyjmuje rolę producenta, scenarzysty i reżysera nowej serii lubianego przez widzów programu.

Zobacz również:

Autor: Marta Kijewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości