Mateusz zadzwonił do siostry, ale zrezygnował z zadania pytania. Co się stało?

Milionerzy: Mateusz zadzwonił do przyjaciółki i... w trakcie czytania pytania sam znalazł odpowiedź
Mateusz Drost zasiadł na fotelu przed Hubertem Urbańskim i rozpoczął swoją grę o milion złotych. Przy pytaniu za gwarantowaną sumę potrzebował pomocy siostry, która czekała pod telefonem.

Milionerzy. Jak grał Mateusz Drost?

Mateusz Drost potrzebował nieco ponad pięciu sekund, aby uporządkować typowe części roweru od kierownicy do bagażnika. Mateusz przyjechał z Gdańska i ma 25 lat. Ukończył licencjat z międzynarodowego zarządzania biznesem i studia magisterskie w Rotterdam. W studio towarzyszy mu narzeczona, według której Mateusz ma szansę wygrać milion złotych, bo po prostu "jest bardzo mądry".

W Nowym Testamencie czytamy: "Proście, a będzie wam dane; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie...

A: a będzie wam odkołatane"

B: a dostaniecie kołacza"

C: a otworzą wam"

D: aż was przepędzą"

Mateusz od razu dał do zrozumienia, że ma pewne podejrzenia, ale poprosił o koło ratunkowe 50:50. Pozostały odpowiedzi "a dostaniecie kołacza" oraz "a otworzą wam".

- Po tym otwarciu drzwi może i kołacz będzie, ale odpowiedź C jest prawidłowa, definitywnie - stwierdził Mateusz i wygrał 20 tysięcy złotych.

231201_Milionerzy_odc_698_Tc04
Milionerzy: Pół na pół wykorzystane przy pytaniu za 20 tysięcy

Hubert Urbańki przeczytał pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Ze stolicy którego państwa gołym okiem można dostrzec Alpy Julijskie?

A: Słowenii

B: Niemiec

C: Portugalii

D: Danii

Mateusz po chwii zastanowienia zdecydował się zadzwonić do siostry, Mileny. W trakcie czytania pytania dotarło do niego, że zna prawidłową odpowiedź. - Dobra, o nic nie pytałem - zakończył rozmowę i szybko zaznaczył odpowiedź A. I słusznie, ze stolicy Słowienii - Lublany można dostrzec Alpy Julijskie.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości