Czy ryżanki rosną na gruszy? A może prażanki? Mateusz miał szansę na 125 tysięcy złotych

Milionerzy: Mateusz wycofał się przy pytaniu za 125 tysięcy
W tym odcinku "Milionerów" mogliśmy śledzić imponującą grę Mateusza Drosta. Jak poradził sobie z pytaniami?

Milionerzy. Jak grał Mateusz Drost?

Mateusz Drost potrzebował nieco ponad pięciu sekund, aby uporządkować typowe części roweru od kierownicy do bagażnika. Mateusz przyjechał z Gdańska i ma 25 lat. Ukończył licencjat z międzynarodowego zarządzania biznesem i studia magisterskie w Rotterdam. W studio towarzyszy mu narzeczona, według której Mateusz ma szansę wygrać milion złotych, bo po prostu "jest bardzo mądry".

Który z nich nie zagrał roli Kowalskiego w popularnym filmie?

A: George Clooney B: Clint Eastwood

C: Marlon Brando

D: Henry Cavill

- No i tu zaczynają się schody - od razu stwierdził Mateusz. W pierwszej kolejności udrzucił odpowiedź C, ponieważ kojarzył film, w którym Marlon Brando grał polskiego emigranta. Nie mając nic do stracenia Mateusz decyduje się na strzał i zaznacza odpowiedź D.

Marlon Brando grał Kowalskiego w filmie "Tramwaj zwanym pożądaniem". Clin Eastwood wcielił się w postać o takim samym nazwisku w "Gran Torino", a George Clooney w "Grawitacji". Odpowiedź D jest poprawną i Mateusz wygrywa 75 tysięcy złotych.

Milionerzy: Bez pewności, ale z dobrą intuicją. Mateusz ma 75 tysięcy

Gracz stanął przed szansą wygrania 125 tysięcy złotych. Pytanie brzmiało:

Które rosną na gruszy? A: paryżanki

B: prażanki

C: ryżanki

D: petersburżanki

– Chłodna statystyczna kalkulacja mówi mi, że do wygrania jest 50 tysięcy, ale szansa jest tylko 1 do 4. Trochę więcej niż do stracenia. Raz już dzisiaj miałem szczęście, więc może lepiej… - stwierdził Mateusz i po chwili zdecydował o przerwaniu gry. Szkoda, bo odpowiedź, na którą zdecydowałby się gra, gdyby grał dalej, okazała się poprawna. Rodzajem gruszy są paryżanki.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości