Rośnie dziko w lasach i można go kupić na bazarze. O jaki różanecznik chodziło w "Milionerach"?

Milionerzy: Michalina miała szansę na 250 tysięcy złotych, ale pokonał ją różanecznik
Michalina Kwiecińska kontynuowała grę, którą w poprzednim odcinku skończyła na pytaniu za 40 tysięcy złotych. Jak wyglądał drugi dzień zmagań w "Milionerach"?

Milionerzy. Jakie pytania usłyszała Michalina Kwiecińska?

Michalina Kwiecińska przyjechała z Krakowa. Posługuje się czterema językami obcymi. Ukończyła filologię portugalską i to właśnie ten język towarzyszy jej na co dzień w pracy. W studio Michalinie kibicuje partner i koleżanka.

Michalina szybko dotarła do pytania za 40 tysięcy i już po chwili gwarantowana wygrana należała do niej.

Król, który w 1705 r. na zamku w Tykocinie ustanowił Order Orła Białego:

A: poległ pod Warną

B: przyjął hołd pruski

C: poślubił Bonę Sforzę

D: był królem elekcyjnym

- Poległ pod Warną nie, ponieważ to było w 1444. Hołd pruski był w 1525 i hołd pruski przyjął mąż Bony Sforzy. Dobrze, zaznacz D, ostatecznie - szybko obstawiła Michalina i wygrała gwarantowane 40 tysięcy złotych. W tym momencie skończył się czas przeznaczony na odcinek.

Michalina, która kontynuowała grę, po bardzo udanym początku dzień wcześniej, rozpoczęła grę od pytania za 75 tysięcy, na które odpowiedziała, mimo że nie znała odpowiedzi. Żeby zdobyć 125 tysięcy wystarczyło znać tekst pewnego popularnego utworu z początku lat 90. Michalina wykazała się dobrą pamięcią i szybko udzieliła prawidłowej odpowiedzi.

Hubert przeczytał pytanie za 250 tysięcy złotych;

Do dziś na bazarach można kupić gałązki dziko rosnącego w lesie różanecznika. Jest to przedstawiciel Rhododendron tomentosum, czyli:

A: bagna zwyczajnego

B: różanecznika katawbijskiego

C: różanecznika jakuszymańskiego

D: różanecznika kosmatego

Michalina poporsiła Huberta o telefon do swojej siostry. Ta jednak od razu po przeczytaniu pytania i możliwych odpowiedzi, stwierdza, że nie ma pojęcia, która jest prawidłowa. - Myślę, że nie będę kombinować, bo nie mam pojęcia, co to jest. A jest bardzo dużo do stracenia. I to byłby strzał naprawdę w ślepo - uznała Michalina i wycofała się z dalszej gry.

Prawidłowa odpowiedź to A: bagno zwyczajne.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości