Co przypominają wężowidła? Karol nie wiedział i zaznaczył odpowiedź

Bez tytułu
Milionerzy: Co przypominają wężowidła?
Milionerzy: Co przypominają wężowidła?
Milionerzy: Anna poprosiła publiczność o pomoc, a ta się pomyliła!
Milionerzy: Anna poprosiła publiczność o pomoc, a ta się pomyliła!
Karol Łyda we wtorek rozpoczął grę w "Milionerach" od pytania za 10 tysięcy złotych. Jak wygladała jego dalsza gra?

Milionerzy. Jak grał Karol Łyda?

W poniedziałek Karol Łyda potrzebował niecałych 7 sekund, żeby ułożyć w odpowiedniej kolejności łamaniec językowy. Był jedyną osobą, która zrobiła to poprawnie. Karol jest audytorem wewnętrznym w obszarze budownictwa kubaturowego. Czyli? - Analiza ryzyk i szans na etapie pozyskiwania kontraktów i realizowania kontraktów - doprecyzował Karol. - Staram się nie być straszny, raczej rzetelny - dodał gracz.

W poprzednim odcinku Karol zdążył odpowiedzieć na pierwsze cztery pytania. Na dotarcie od pięciu tysięcy złotych zużył dwa koła ratunkowe.

We wtorek pierwsze pytanie, które usłyszał było warte 10 tysięcy złotych:

Który to mistrz olimpijski z Atlanty, trzykrotny zdobywca Pucharu Davisa i ośmiokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej?

A: Roger Federer

B: Novak Djoković

C: Rafael Nadal

D: Andre Agassi

- Wielkim fanem tenisa nie jestem. Wszyscy czterej są mi znani - skomentował Karol. Po chwili zastanowienia gracz zaznaczył odpowiedź D. I wygrał 10 tysięcy złotych.

Milionerzy: O jakiego sportowca chodzi?

Kolejne pytanie brzmiało:

Wężowidła najczęściej kształtem przypominają:

A: Węża

B: Widły

C: Pięcioramienną gwiazdę

D: Trójkąt

– Na razie nic mi nie przypominają - skomentował Karol. Decyduje się zadzwonić do przyjaciela, Janka, który jego zdaniem jest wszechstronnie uzdolnionym człowiekiem i może znać odpowiedź na pytanie. Ten jednak nie ma pojęcia czym są wężowidła.

Karol ryzykuje i zaznacza odpowiedź D.

- Niestety, bardzo żałuję, nie masz pojęcia jak bardzo, trójkąt to nie jest poprawna odpowiedź. Pięcioramienną gwiazdę - przypominają wężowidła, to morskie zwierzęta podobne nieco do rozgwiazd, ale mają węższe i bardziej giętkie ramiona - zdradza Hubert Urbański.

Karol opuszcza studio z tysiącem złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze!

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości