Kto napisał "Czas nieutracony"? Tomasz zużył ostatnie koło ratunkowe, czy wygrał?

poniedziałek1
Tomasz zużył dwa koła na pytanie za ćwierć miliona złotych. Jaką podjął decyzję?
Tomasz Witkiewicz grał w "Milionerach" o ogromne pieniądze. Jak mu poszło?

Milionerzy. Pytanie za 250 tysięcy

Tomasz Witkiewicz przyjechał z Gdyni i jest marynarzem. Osiemnaście lat spędził "pod wodą", a osiem jako dowódca okrętu podwodnego. W studio towarzyszą mu córka i żona.

Poniedziałkowy odcinek rozpoczął z wysokiego "C", bo od pytania za 250 tysięcy złotych i z dwoma kołami ratunkowymi w zapasie. Pierwsza wersja pytania o szlif kaboszonowy, nie pasowała Tomaszowi i poprosił o zamianę. Hubert przeczytał nowe, które brzmiało:

"Czas nieutracony" opisujący losy inteligenta włączającego się w nurt życia lat 50. i w końcu stającego po jedynej słusznej stronie napisał:

A) Marcel Proust B) Stanisław Lem C) Władysław Broniewski D) Stanisław Dygat

Tomasz postanowił wykorzystać ostatnie koło ratunkowe, czyli pomoc publiczności. Głosy większości rozłożyły się po równo - po 31% dla odpowiedzi B) i C). W tej sytuacji Tomasz podziękował za grę i wygrał 125 tysięcy złotych.

Poprawną odpowiedzią była B), czyli Stanisław Lem.

Milionerzy. Sylwia Bies wychodzi z tysiącem

Po Tomaszu szansę na milion dostała Sylwia Bies, polonistka z Oświęcimia, pracująca w Szkole w Chmurze. Przy pytaniu za 10 tysięcy złotych miała w zanadrzu już tylko jedno koło - telefon do przyjaciela - ale nie skorzystała z niego i wygrała tylko tysiąc.

240506 milionerzy_0737_Sub_03
Milionerzy: Pół na pół i pytanie do publiczności dały 5 tysięcy
240506 milionerzy_0737_Sub_04
Milionerzy: Sylwia prosiła o szybką informację. Niestety, to był koniec gry

Oglądaj "Milionerów" w Playerze!

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: A. Raczkowska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości