Ulubiony tort Doroty Szelągowskiej? Często korzysta z legendarnego przepisu

MasterChef Nastolatki: Idealny tort według Doroty Szelągowskiej?
Dorota Szelągowska uwielbia gotować. Jurorowanie w programie "MasterChef Nastolatki" to dla niej zupełnie nowe wyzwanie, w którym świetnie się sprawdza.

"MasterChef Nastolatki". Idealny tort według Doroty Szelągowskiej?

Dorota Szelągowska jest jedną z jurorek w programie MasterChef Nastolatki. Gotowanie od wielu lat jest jej wielką pasją i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i patentami. Jaki jest przepis na idealny tort według Doroty Szelągowskiej?

- Czekoladowo, czekoladowo, czekoladowy. Ja nie lubię połączeń na przykład owoców z czekoladą. Chyba, że z pomarańczą ewentualnie - wyznaje bez wahania.

Dorota Szelągowska jest fanką prostych połączeń smakowych. Jednym z jej ulubionych przepisów jest czekoladowa krówka Nigelli Lawson, tort który od lat robi furorę na domowych imprezach. Jest to propozycja dla tych, którzy w deserach szukają bardzo słodkich i czekoladowych smaków. Na pewno nie jest to wypiek, wpisujący się w zasadę "dobry, bo nie za słodki".

- Z lekkimi modyfikacjami, które wprowadziłam, piekę go na wszystkie urodziny - przyznaje Dorota Szelągowska.

Tort był jednym z bohaterów konkurencji w 2. odcinku MasterChefa Nastolatki. Uczestnicy musieli stworzyć nie tylko smaczne, ale i piękne desery.

MasterChef Nastolatki: Do tortu, gotowi, start! Kolejna konkurencja eliminacyjna!

"MasterChef Nastolatki". Skąd w Dorocie miłość do gotowania?

Ogromną inspiracją dla Doroty Szelągowskiej była babcia. Jej poczynania w kuchni jurorka podglądała od najmłodszych lat. Już wtedy zrodziło się w niej marzenie zostania pomocą domową.

- Mi się wydawało, że to jest taki zawód, gdzie ja będę mogła i przestawiać meble w domu, tak sobie myśliłam, i sprzątać, co kocham, i gotować, i dbać o to wszystko, więc dziewczynki z mojego przedszkola chciały być stewardessami albo kimś tam innym, a ja chciałam być pomocą domową - przyznała Dorota.

Konkurs."Gotuj z MasterChef Nastolatki"

To proste: Wybierz jeden z przepisów, które do tej pory pojawiły się w programie MasterChef Nastolatki. Nagraj video z przygotowaniem potrawy lub po prostu zrób zdjęcie już gotowej! Jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 25 najbardziej kreatywnych i nagrodzi zwycięzców. Ich prace będą pokazane w mediach społecznościowych programu.

Daty zgłoszeń - od 24 marca do 7 kwietnia.

Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Nagraj własny film lub zdjęcie z przepisem na wyjątkową potrawę, która pojawiła się w MasterChef Nastolatki i wygraj jeden z 25 zestawów - bluzę MasterChefa i książkę Rozkosznego!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości