Zaskakująca i trudna konkurencja w "MasterChefie Nastolatki". "To nie żyje, nie?"

15094015_masterchef-nastolatki-sezon-1-odcinek-5-embargo-na-publikacje-do-24-marca-2024-roku-do-godz-21-35_ORIGINAL
MasterChef Nastolatki: Nastolatki gotują dla Sofii luksusowe danie
Pierwsza konkurencja w 5. odcinku MaterChefa była dla uczestników ogromnym wyzwaniem. Musieli się zmierzyć z trudnym i wymagającymi skladnikami: owocami morza.

MasterChef Nastolatki. 90 minut, żeby zachwycić Sofię

Homary, krewetki, przegrzebki, tuńczyk to tylko część produktów, które mieli do dyspozycji młodzi kucharze. Zadanie, jakie otrzymali brzmiało: przygotować wykwitne danie.

- Nie wiem czy się cieszyć, czy płakać - wyznała Zuzanna.

Spiżarnia była otwarta jedynie przez pięć minut i część uczestników zapomniała o niektórych produktach. W kuchni rozpoczęło się krojenie, gotowanie, przyprawianie, a przede wszystkim twórcze kombinowanie. Dania, które przygotowały nastolatki robiły wrażenie.

Zuza zdecydowała się na przegrzebki w posypce z orzechów pinii, krewetki i mule w sosie limonkowym. - Jestem pod wielkim wrażeniem, gratulacje - oceniła Sofia. Aleksandra przygotowała makaron bazyliowy z krewetkami, przegrzebkami i sosem maślano-winnym z anchois. Zdaniem jury w daniu brakowalo soli. Następny był Antek i jego homar z puree z dynii, batata i pomarańczy, z kolendrą. Jury okazało się zachwycone jego daniem. - Wielkie brawa.

240407_TVN_DNx120_MASTERCHEF_NASTOLATKI_S01E05_www_Sub_02
MasterChef Nastolatki: Wykwintne danie z owoców morza to spore wyzwanie

Po Antku przyszła kolej Mariusza i jego makaronu tagliatelle z krewetkami, przegrzebkami i brokułami. Martyna Wzorek również zdecydowała się na makaron z krewetkami z sosem maślano-winnym. Nikodem przygotował ryż z krewetkami i przegrzebkami w sosie winno-śmietankowym. Bartosz stworzył piekną kompozycję, na którą składały się: krewetki z sosem z kalarepy, przegrzebki z puree z zielonego groszku i chips z boczku.

Risotto z pieczarkami na białym winie, z krewetkami z tymiankiem i czonskiem zaproponowała Marta. Martyna Niemiec i jej przegrzebki z puree z mango i selera i sosem limonkowym zrobiły ogromne wrażenie: - Słuchaj, ja wyliżę ten talerz - przyznała Dorota Szelągowska. Na koniec Majka. Tatar z tuńczyka z żółtkiem przepiórczym, przegrzebki z puree z zielonego groszku i krewetka z puree z mango z kalafiora podzieliło jury.

Michel Moran, Dorota Szelągowska, Tomasz Jakubiak i Sofia Konecka-Menescal uznali, że najlepsze danie zrobili: Zuza i Antek. Tym razem wygrana nie zagwarantowała im bezpieczeństwa i automatycznego przejścia do kolejnego odcinka. Zuza i Antek zostali kapitanami drużyn w kolejnej konkurencji.

MasterChef Nastolatki. Sofia Konecka-Menescal o hejcie i depresji w szkole

Sofia Konceka-Menescal zajęła 2. miejsce w finale 12. sezonu "Top Model". Sofia dzięki swojej osobowości i determinacji dotarła do najważniejszego etapu w reality show. Bardzo dobrze radziła sobie w programie. Wygrała kilka zadań i wzięła udział w kampaniach reklamowych oraz sesjach zdjęciowych. Joanna Krupa, Michał Piróg, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński i goście programu byli pod wrażeniem jej urody i możliwościach do pracy w modelingu.

Jaką nastolatką była Sofia?

- Starałam się być otwarta, nie zawsze było łatwo. Nie zawsze było na pewno łatwo być sobą, bo spotkałam się chociażby z hejtem w szkole - wyznała modelka.

Problemy z hejtem zaczęły się już w szkole podstawowej. Sofia słyszała, że jest brzydka, płaska. - Tak się po prostu nie mówi do człowieka - wspominała Sofia. Dochodziło do takich sytuacji, że w szkole inne dzieci potrafiły wyrzucić jej rzeczy przez okno.

- Dlatego zmieniłam też szkołę, a później przyszłam do liceum, w którym pierwszy rok był w porządku, ale później wszystko się zmieniło. Zachorowałam na depresję - przyznała Sofia. Był to dla mnie bardzo trudny i ciemny okres w życiu - dodała.

Mimo że chorobę miała stwierdzoną przez lekarzy, to spotkała się z brakiem wsparcia, i podjęła decyzję o odejściu ze szkoły. Po kilku miesiącach przerwy zapisała się do szkoły dla dorosłych, gdzie wreszcie jest szczęśliwa.

- W końcu ktoś mnie traktuje jak dorosłego, poważnego człowieka i nie próbuje mnie kontrolować i ograniczać w żaden sposób - podkreśliła modelka.

Jakie to uczucie być uważaną za jedną z najpieknięjszych Polek?

- Noo niesamowite, to drugie miejsce w "Top Model". Naprawdę było coś niesamowitego. Teraz podpisałam umowę z agencją międzynarodową. Uważam, że życie jest bardzo przewrotne - trzeba uwierzyć w siebie! - zachęca modelka.

- To jest przede wszystkim najtrudniejsze zadanie w byciu nastolatkiem: uwierzyć w siebie! - podsumował Rozkoszny.

Sofia Konecka-Menescal o hejcie w szkole. "Wyrzucano przez okno moje rzeczy"
Sofia Konecka-Menescal o hejcie w szkole. "Wyrzucano przez okno moje rzeczy"
W 5. odcinku "MasterChefa Nastolatki" pojawiła się Sofia Konecka-Menescal, żeby wesprzeć zawodników i dodać im otuchy, bo przecież niedawno sama brała udział w programie, w którym zwycięzca może być tylko jeden.

Konkurs."Gotuj z MasterChef Nastolatki"

To proste: Wybierz jeden z przepisów, które do tej pory pojawiły się w programie MasterChef Nastolatki. Nagraj video z przygotowaniem potrawy lub po prostu zrób zdjęcie już gotowej! Jury spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 25 najbardziej kreatywnych i nagrodzi zwycięzców. Ich prace będą pokazane w mediach społecznościowych programu.

Daty zgłoszeń - od 24 marca do 7 kwietnia.

Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Konkurs "Gotuj z MasterChef Nastolatki". Nagraj przepis lub wyślij zdjęcie i wygraj nagrody!
Nagraj własny film lub zdjęcie z przepisem na wyjątkową potrawę, która pojawiła się w MasterChef Nastolatki i wygraj jeden z 25 zestawów - bluzę MasterChefa i książkę Rozkosznego!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości