"Z ręką na gardle. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" na deskach Teatru Współczesnego

Źródło:
tvn.pl
"Z ręką na gardle. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" na deskach Teatru Współczesnego

W czwartek w warszawskim Teatrze Współczesnym odbyła się próba medialna spektaklu "Z ręką na gardle. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk". Zobaczcie materiał!

Ewa Demarczyk, czyli Czarny Anioł polskiej estrady. Artystka kompletna, która czarowała głosem i charyzmą, a jej utwory na dobre zagościły w polskiej kulturze. Anna Sroka-Hryń postanowiła przyjrzeć się wokalistce w najnowszym spektaklu "Z ręka na gardle. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk", który będzie miał premierę na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie.

Inspiracją do powstania spektaklu "Z ręką na gardle" jest ikoniczna postać Ewy Demarczyk - wybitnej pieśniarki, osobowości scenicznej, czarnego anioła. Repertuar po który sięgała był nie tylko wymagający muzycznie i literacko, ale był pisany na wielkie emocje. Ewa Demarczyk była jedna i jedyna. Była niepowtarzalnym zjawiskiem.  Nasz spektakl jest dialogiem rozpisanym na siedem głosów, siedem osobowości scenicznych. Świat, w którym spotykają się bohaterowie jest miejscem, w którym konfrontują się sami ze sobą, ze swoim sumieniem. Malachit, Latrodectus mactans, Wilk, Ćma, Mewa, Lód, Ariel odkrywają zakamarki ludzkiej duszy i oswajają lęki, wyruszają w podróż, którą muszą odbyć, żeby zrozumieć sens istnienia.

Poruszająca opowieść, w której motywem przewodnim są utwory Ewy Demarczyk będzie godzinnym spotkaniem z jej twórczością. Na Scenie w Baraku oprócz "Grande Valse Brillante" będzie można usłyszeć utwory śpiewane kiedyś przez artystkę w nowych aranżacjach Jakuba Lubowicza. Śpiewać będą: Natalia Kujawa, Monika Pawlicka, Natalia Stachyra, Michał Juraszek, Przemysław Kowalski, Tomasz Osica, Jakub Szyperski.

Z ręką na gardle. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk - twórcy

Spektakl reżyseruje Anna Sroka-Hryń, którą widzowie Teatru Współczesnego mogą znać z realizacji "A planety szaleją. Młodzi w hołdzie Korze".

Muzycy Fortepian: Jakub Lubowicz /Jacek Kita

Kontrabas: Marcin Murawski /Piotr Filipowicz

Instrumenty perkusyjne" Jakub Szydło

Realizatorzy dźwięku: Mirosław Bestecki, Miłek Smyl, Paweł Zawadzki

Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk Scenografia: Grzegorz Policiński Kostiumy: Sabina Czupryńska Reżyseria światła: Piotr Hryń Przygotowanie wokalne: Monika Malec Asystentka reżyserki: Natalia Stachyra

Premiera spektaklu 14 stycznia.

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości