Święto skoków, czyli Turniej Czterech Skoczni w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze

Turniej czterech skoczni
Turniej czterech skoczni
Jak co roku na przełomie grudnia i stycznia na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen rozegrany zostanie najbardziej prestiżowy cykl w Pucharze Świata, czyli Turniej Czterech Skoczni. Od 28 grudnia do 6 stycznia TVN, Eurosport 1 i Player pokażą wszystkie konkursy. Kwalifikacje będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.

Turniej Czterech Skoczni to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu fanów skoków narciarskich. Rywalizacja na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen przynosiła w ostatnich latach wiele radości polskim kibicom. Turniej trzykrotnie wygrywał Kamil Stoch, raz Dawid Kubacki, a w ubiegłym sezonie w pierwszej piątce znalazło się aż trzech biało-czerwonych. Po nieudanym początku Pucharu Świata polscy skoczkowie będą mieli więc okazję do przełamania się na skoczniach, na których często prezentowali się znakomicie. Już 28 grudnia w Oberstdorfie rozegrane zostaną kwalifikacje do konkursu, który zaplanowany jest dzień później. W Sylwestra zobaczymy kwalifikacje w Ga-Pa, gdzie rozegrany zostanie także konkurs noworoczny. W odróżnieniu od ubiegłych lat po konkursach w Niemczech nie będzie dnia przerwy – kwalifikacje w Innsbrucku odbędą się 2 stycznia, a dzień później na Bergisel rozpocznie się trzeci konkurs TCS. Wielki finał zaplanowany jest na 6 stycznia w Bischofshofen. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje. TVN pokaże na żywo wszystkie konkursy. W Eurosporcie 1 dodatkowo relacjonowane będą kwalifikacje rozgrywane w systemie KO. Cały turniej skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. Studio TVN realizowane będzie w Niemczech i Austrii, gdzie gośćmi Sebastiana Szczęsnego i Damiana Michałowskiego będą Magdalena Pałasz i Jakub Kot. Eksperci TVN pojawią się również na antenie Eurosportu 1 podczas studiów przy kwalifikacjach. Reporterem podczas Turnieju Czterech Skoczni będzie Kacper Merk.  

Plan transmisji Turnieju Czterech Skoczni:

 • 28 grudnia, 15:30, Oberstdorf, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
  • 29 grudnia 16:50, Oberstdorf, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player 31 grudnia, 13:00, Garmisch-Partenkirchen, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
   • 1 stycznia, 13:30, Garmisch-Partenkirchen, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player
    • 2 stycznia, 12:45, Innsbruck, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
     • 3 stycznia, 13:10, Innsbruck, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player
      • 5 stycznia, 15:45, Bischofshofen, kwalifikacje, Eurosport 1 i Eurosport Extra w Playerze
       • 6 stycznia, 15:55, Bischofshofen, konkurs, TVN, Eurosport 1 i Player

        Na przełomie grudnia i stycznia anteny Eurosportu pokażą również inne sporty zimowe na czele z prestiżowym Tour de Ski, który skomentują Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora. Nie zabraknie również transmisji z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Ciekawie zapowiadają się m.in. zaplanowany na 28 grudnia gigant w Lienz oraz gigant w Kranjskiej Gorze (6 stycznia) z udziałem Maryny Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Łuczak.  Najważniejsze informacje dotyczące sezonu zimowego, artykuły, wywiady i materiały wideo są publikowane na stronie eurosport.pl, a także w mediach społecznościowych kanału.  Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żużel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie. Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości