"Romantyzm oznacza życie pełne spontaniczności". Rozmawiamy z Agnieszką Grochowską

"Romantyzm oznacza życie pełne spontaniczności". Rozmawiamy z Agnieszką Grochowską
W tworzone postaci angażuje się całym sercem. W tym roku na ekranie pojawią się cztery produkcje z jej udziałem. Agnieszka Grochowska w rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o przygotowaniach, romantyzmie i sięganiu po nowe wyzwania. Zobacz wywiad!

Agnieszka Grochowska. Specjalistka od emocji

Agnieszka Grochowska od wielu lat błyszczy na dużym ekranie, wcielając się w ciekawe i pełnokrwiste postaci. Zachwyciła, debiutując w filmie Dariusza Gajewskiego "Warszawa", poruszała w "Pręgach" Magdaleny Piekorz, prowokowała do dyskusji w filmie Filipa Marczewskiego "Bez wstydu" i czarowała jako Danuta Wałęsa w "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy. Zagrała w zagranicznych produkcjach, m.in. u boku Toma Hardy'ego ("System") i Elle Fanning ("Moja gwiazda:Teen Spirit"). Widzowie TVN mogli oglądać ją w serialu "Motyw", w którym grała wraz z Małgorzatą Kożuchowską, Michałem Czerneckim i Andrzejem Konopką.

Ubiegły rok był dla Agnieszki Grochowskiej niebywale intensywny. Aktorka zrealizowała cztery filmy ("Skołowani", "Dzień matki", "Kos" i "Akademia Pana Kleksa"), które wkrótce będą wchodzić na duże ekrany.

Te cztery projekty były różne. Komedia, film akcji, film dla dzieci i produkcja kostiumowa.
Agnieszka Grochowska

Filmowe spotkania

Agnieszka Grochowska po raz drugi spotkała się na planie z Michałem Czerneckim na planie filmu "Skołowani" (premiera 14 kwietnia). Aktorzy tworzą zgrany duet, a ich pozytywna energia przekłada się na ekranową chemię.

Michał (Czernecki) jest bardzo uważną, wspaniałą osobą. I to się przenosi na jego aktorstwo, a co za tym idzie na pracę z nim. To żywa praca, która u podstawy ma dużo radości.
Agnieszka Grochowska

Pierwszym projektem, przy którym Agnieszka Grochowska spotkała z Michałem Czerneckim był serial "Motyw", który można oglądać w player.pl. Produkcję wyreżyserował Paweł Maślona, który również jest odpowiedzialny za film "Kos". Filmowa opowieść o Tadeuszu Kościuszce będzie miała premierę w tym roku.

Paweł Maślona pierwszy raz pojawił się w moim zawodowym życiu. To był ciekawy projekt. Myśmy tam dużo dali z siebie. Dostaliśmy taką możliwość, mogliśmy do nas dokroić, doszyć. W tym zestawieniu Michał (Czernecki) i Paweł bardzo to było ciekawe. (...) Dużo mam sentymentu do tego projektu.
Agnieszka Grochowska
Jak Agnieszka Grochowska przygotowywała się do roli Czarnej?
.

Trzeba mówić o marzeniach

Agnieszka Grochowska często powtarza, że dobrze jest wypowiadać swoje marzenia na głos, a wtedy się spełnią. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o zawodowych celach, które chciałaby zrealizować.

Mam dwie takie wizje, które są skrajnie inne. Jedna to Sorrentino, czyli takie kino bardzo kreacyjne (...), a z drugiej strony bracia Dardenne. (...) Takie mam dwa pomysły na przyszłość.
Agnieszka Grochowska

Zobaczcie całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

Gdzie zobaczyć Agnieszkę Grochowską?

Agnieszkę Grochowską można zobaczyć w serialach i filmach, które znajdziecie w player.pl, wśród nich: "Motyw", "Fucking Bornholm" czy "Miłość jest wszystkim".

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości