Puchar Świata w skokach narciarskich: Weekend w Lillehammer za nami. Sprawdź wyniki niedzielnego konkursu!

Puchar Świata w skokach narciarskich: Dawid Kubacki
Puchar Świata w skokach narciarskich: Dawid Kubacki
W pierwszy weekend grudnia rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich przeniosła się do Lillehammer. Niedzielny konkurs, tak jak sobotni - zakończył się triumfem Stefana Krafta. Razem z nim na podium stanęli Andreas Wellinger oraz Jan Hörl. Dawid Kubacki i Piotr Żyła, którzy jako jedyni Polacy awansowali do serii finałowej - choć znaleźli się poza podium - poprawili swoje wyniki z serii pierwszej.

Po pierwszej serii konkursu skoków narciarskich w Lillehammer, w której swoje ostatnie skoki podczas niedzielnej rywalizacji oddali Aleksander Zniszczoł (116,5 m) oraz Kamil Stoch (118 m), a Paweł Wąsek nie wystartował - mogliśmy przyglądać się staraniom Piotra Żyły i Dawida Kubackiego w serii drugiej.

W finałowej serii niedzielnego konkursu w Lillehammer - polscy skoczkowie poprawili swoje wyniki. Dawid Kubacki oddał skok o długości 128 m. Piotr Żyła wylądował na metrze 126, ale ze względu na trudniejsze od Dawida warunki wietrzne dostał aż 20 punktów rekompensaty. Niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer - Dawid Kubacki zakończył na miejscu 22, a Piotr Żyła uplasował się na pozycji 25.

Zobacz skoki Polaków w finałowej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lillehammer!

Dawid Kubacki - 2. seria w Lillehammer - niedzielny konkurs
Piotr Żyła - 2. seria w Lillehammer - niedzielny konkurs

Transmisje konkursów tegorocznego Pucharu Świata można śledzić w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!