Niedzielny Puchar Świata w Lake Placid! Piotr Żyła miał szansę na podium, ostatecznie zajął 4. miejsce

Skoki za oceanem! Puchar Świata w Lake Placid w weekend w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze
Puchar Świata w Lake Placid: Piotr Żyła w 2. serii
Niedzielny konkurs indywidualny w Lake Placid rozgrywany w ramach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Zobacz wszystkie skoki Polaków

Indywidualny konkurs skoków narciarskich w Lake Placid - jak wyglądała 1. seria?

Po pierwszej serii konkursu w skokach narciarski prowadził Stefan Kraft przed Lovro Kosem. Tuż za nimi uplasował się Piotr Żyła. Pozostali Polacy zajęli miejsca: Aleksander Zniszczoł - 9. miejsce, Kamil Stoch – 22., a Dawid Kubacki – 26. Paweł Wąsek zakończył udział w konkursie na 50. pozycji.

Puchar Świata w Lake Placid: Aleksander Zniszczoł w 1. serii

Z Biało-Czerwonych pierwszy zaprezentował się Kubacki. Polak skoczył 116,5 m, co ostatecznie dało mu 29. miejsce. Swojej pozycji nie poprawił Kamil Stoch, który po skoku na odległość 116,5 m zakończył konkurs na 24. miejscu. Aleksander Zniszczoł oddał dobry skok. Polak wylądował na 123. metrze, trochę bliżej, niż w pierwszej serii i zajął 9. miejsce. Piotr Żyła startował z obniżonej belki i wylądował na 123. metrze. Konkurs zakończył na 4. miescu.

Stefan Kraft po raz 8. w tym sezonie wygrał zawody PŚ i prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Najważniejsze informacje dotyczące sezonu zimowego, artykuły, wywiady i materiały wideo są publikowane na stronie eurosport.pl, a także w mediach społecznościowych kanału.