Aktualności

„Listy do M. 5” w kinach zgromadziły już ponad MILION widzów i są największym polskim hitem roku 2022!

Aktualności

Źródło:
informacja prasowa
Listy do M.5: Bądźmy znów blisko!

Polski box office 2022 należy do „Listów do M. 5”! Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji roku okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym. Film już w weekend premierowy osiągnął wynik przekraczający 290 tysięcy sprzedanych biletów, notując najlepsze otwarcie polskiego filmu w tym roku. Teraz, zaledwie trzy tygodnie po premierze filmu, w kinach widziało go już ponad milion widzów! „Listy do M. 5” to nie tylko najchętniej oglądany polski film roku, ale też największy sukces frekwencyjny polskiej produkcji od początku pandemii!

„Listy do M.” powracają z piątą częścią wigilijnej opowieści. W najnowszej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem?

Poznajcie przedsmak tego, co przyniosą LISTY DO M.5!
Poznajcie przedsmak tego, co przyniosą LISTY DO M.5!

Listy do M. 5 - o czym jest film?

Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie „świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. „Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze.

Zobacz zdjęcia z planu:

Listy do M. 5 - twórcy

Gatunek: komedia romantyczna, film świąteczny

Produkcja: Polska 2022

Reżyseria: Łukasz Jaworski

Scenariusz: Marcin BaczyńskiMariusz Kuczewski

Zdjęcia: Marian Prokop PSC

Producent: Tomasz Blachnicki

Scenografia: Wojciech Żogała

Muzyka: Łukasz Targosz

Kostiumy: Katarzyna Baran

Charakteryzacja: Jolanta Madejska - Witek

Montaż: Jarosław Barzan PSM

Kierownik produkcji: Przemysław Malec

Obsada: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Wojciech Malajkat, Janusz Chabior, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Maria Dębska, Mateusz Banasiuk, Marianna Zydek, Bartłomiej Kotschedoff

Dystrybucja: Kino Świat

Źródło: informacja prasowa

Pozostałe wiadomości