Lipowo. Zmowa milczenia: Czy lipowski kościół jest zamieszany w sprawę siostry Moniki?

20220907_LIPOWO_053
Lipowo. Zmowa milczenia W PLAYER.PL: Czy lipowski kościół jest zamieszany w sprawę siostry Moniki?
Czy ksiądz Józef wie coś, co mogłoby pomóc w rozwikłaniu sprawy siostry Moniki? Może sam jest zamieszany w tę zbrodnię? Weronika i Daniel nadal szukają tropów. Na co wpadną podczas wizyty w lipowskiej parafii?

Lipowo obiega wiadomość o tajemniczej śmierci siostry Moniki. Spokój zakonu zostaje w jednej chwili zburzony. Początkowo wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Okazuje się, że jednak niekoniecznie. Weronika przekonuje Daniela, żeby przyjrzał się sprawie. W tej zagadkowej śmierci młody policjant widzi dla siebie szansę. Postanawia poprosić swoją przełożoną i ciotkę, Klementynę Kopp, o wsparcie. Tymczasem Weronika podąża za swoim przeczuciem – wkrótce okazuje się, że siostra Monika miała swoje sekrety. Podobnie jak inni mieszkańcy lokalnego klasztoru. Przeszłość nawiedza Weronikę. Z kolei Blanka szuka ukojenia nerwów w alkoholu. W międzyczasie rozpoczyna się lokalna walka o Polanę Czarownic. Kto ją wygra? 

230803_Lipowo_odc_2_tc27_www
Lipowo. Zmowa milczenia TYLKO W PLAYER.PL: Czy zabójstwo siostry Moniki było zamierzone?

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym jest serial?

W ośmioodcinkowej historii „Lipowo. Zmowa milczenia” poznacie mieszkańców Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

podziel się:

Pozostałe wiadomości