Konferencja prasowa z udziałem nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Tomasz Włosok, Lena Góra, Hubert Miłkowski fot
Tomasz Włosok, Lena Góra, Hubert Miłkowski fot
15 listopada br. w klubokawiarni Pardon, To Tu w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorki i aktorów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz  prezesa Fundacji „KINO”, Jacka Cegiełki i redaktorki miesięcznika Kino, Adriany Prodeus.

W spotkaniu z dziennikarzami i publicznością, prowadzonym przez Agnieszkę Szydłowską, dziennikarkę newonce.radio, wzięli udział:

Lena Góra, nominowana za rolę w filmie „Imago”, Hubert Miłkowski, nominowany za rolę w filmie „Braty”, Tomasz Włosok, nominowany za rolę w filmie „Zielona granica”, Maciej Musiałowski, nominowany za rolę w filmie „Chrzciny” oraz Mateusz Więcławek, nominowany za rolę w filmie „Figurant” nie mogli być obecni na spotkaniu.

Laureata lub laureatkę Nagrody wyłonią jurorzy powołani przez Fundację dla Kina i Fundację „KINO”, organizatorów wydarzenia. O tym, kto odbierze Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego 2023 i statuetkę projektu Pawła Althamera przekonamy się 11 grudnia br. podczas gali w kinie Luna w Warszawie.

Konferencja prasowa z udziałem nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
Tomasz Włosok, Lena Góra, Hubert Miłkowski
Tomasz Włosok, Lena Góra, Hubert Miłkowski fot
Tomasz Włosok fot
Tomasz Włosok, Lena Góra, Hubert Miłkowski fot
+9
Zobacz galerię

W czasie gali zostanie również wręczona Nagroda im. Bolesława Michałka dla najlepszej książki filmowej za 2023 r. Zostały do niej nominowane:

„Weź pan Rambo! Społeczna historia magnetowidów w Polsce” Mirosława Filiciaka i Patryka Wasiaka (Wydawnictwo Naukowe Katedra, Gdańsk) „Kino mniejsze. W kręgu filmów czeskiej i słowackiej Nowej Fali” Grażyny Świętochowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego) „Wszystko noir?. O inspiracjach i wariantach – życie po życiu filmu noir” Patrycji Włodek (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) Nagrody pieniężne dla laureatów/-tek wskazanych przez jury Nagród Cybulskiego i Michałka ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dodatkowe informacje: www.NagrodaCybulskiego.pl Organizatorzy: Fundacja dla Kina, Fundacja KINO Ekipa: Jacek Cegiełka, Krzysztof Rybarczyk, Iwona Cegiełkówna PR: Danuta Twardoch, Katarzyna Socha

Partnerzy: Kino Luna, Legalna Kultura, Pardon To Tu Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej Patronat medialny: TVN Fabuła, Chillizet, Film&TvKamera, Filmowe Centrum Festiwalowe, Perspektywy, Anywhere, Filmweb, Onet

Źródło: informacja prasowa

Źródło zdjęcia głównego: fot. Katarzyna Rainka

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Skazana 3 PRZED EMISJĄ W PLAYER.PL: Pati traci grunt pod nogami

Skazana 3 PRZED EMISJĄ W PLAYER.PL: Pati traci grunt pod nogami