"Jestem świetna w reklamowaniu innych". Rozmawiamy z Aleksandrą Pisulą

"Jestem świetna w reklamowaniu innych". Rozmawiamy z Aleksandrą Pisulą
Aleksandra Pisula od najmłodszych lat wiedziała, że chce zostać aktorką. W rozmowie z Małgorzatą Czop opowiedziała o filmowej pasji, serialu "Mój agent" i nadchodzącym międzynarodowym projekcie.

Aleksandra Pisula. Introwertyczka w kinie

Aleksandra Pisula ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Już jako dziecko wiedziała, że chce zostać aktorką i bez zawahania zmierzała w tym kierunku. Od najmłodszych lat z zaangażowaniem pochłaniała filmy, a kino stało się jej pasją. Po raz pierwszy na szklanym ekranie można było zobaczyć ją w serialu "Julia", ale rozpoznawalność przyniosła jej produkcja "Wojenne dziewczyny". W 2017 roku wraz z Bartłomiejem Kotschedoffem i Pawłem Maśloną napisała scenariusz do filmu "Atak paniki", w którym również zagrała. Obecnie można oglądać ją w serialu "Mój agent", gdzie wciela się w jedną z agentek Agencji Aktorskiej Krantz - Agnieszkę Lewińską.

Kino daje energię

Aleksandra Pisula uwielbia kino i seriale. Stara się być na bieżąco z tym, co dzieje się w kinematografii. To pasja, która pojawiła się u niej już w dzieciństwie, kiedy mama wypożyczała jej kasety VHS.

Trochę się karmię tym, moja energia się odpala. Bardzo dużo rzeczy sobie myślę w trakcie takich seansów, coś w sobie uspokajam, otwieram. Czasami potrzebuję popłakać, czasami potrzebuję się pośmiać. (...) Bardzo mi brakuje wielkich, blockbusterowych filmów przygodowych. Ogromnych sag.
Aleksandra Pisula

Oglądanie filmów było doskonałym wstępem do aktorstwa.

Ja bardzo dużo chorowałam i mama wypożyczała mi tony kaset za 2 zł. Nie były dobrej jakości. (...) Spędzałam godziny oglądając, nawet kilkukrotnie jakąś bajkę czy film. (...) Faktycznie to się we mnie to urodziło. Później teatr było moją największą miłością. Tam się rozwijałam. Jak miałam 11 lat to zaczęłam występować w grupach teatralnych, amatorskich.
Aleksandra Pisula

Agentka na medal

Widzowie TVN i player.pl mogą oglądać Aleksandrę Pisulę w serialu "Mój agent". To polska wersja popularnej francuskiej opowieści o agencji aktorskiej. Na ekranie można oglądać gwiazdy, które grają samych siebie. Pisula wciela się w Agnieszkę Lewińską. Zdecydowaną i pewną siebie agentkę, która kocha kino i potrafi walczyć o swoich klientów.

Uwielbiałam ten projekt. Uwielbiałam zdjęcia. Tęsknię za tą ekipą. Było to dla mnie wspaniałe spotkanie,
Aleksandra Pisula

Zobacz całą rozmowę, by dowiedzieć się więcej.

Zobacz także:

Mój agent: O aktorstwie, ważnych spotkaniach i tremie. Zobaczcie rozmowę z aktorami seriali [TYLKO U NAS]

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości