"Każdy z nas tworzy maskę". Jakub Gierszał o filmie "Doppelgänger. Sobowtór"

Jakub Gierszał
Jakub Gierszał o filmie "Doppelgänger. Sobowtór"
Produkcja TVN Warner Bros. Discovery "Doppelgänger. Sobowtór" to opowieść o tożsamości i poszukiwaniu własnej drogi. Jakub Gierszał wciela się w głównego bohatera, który jest szpiegiem. Jako agent musi zbudować od nowa swój świat. Jak sobie poradzi?

Jakub Gierszał w nowym filmie Jana Holoubka "Doppelgänger. Sobowtór" tworzy postać Hansa. To młody mężczyzna, który pracuje jako agent wywiadu.

Jest to historia dwójki bohaterów, którzy poszukują swojej tożsamości. Każdy na swój sposób. Jeden i drugi docieka prawdy. Jeden i drugi w pewnym sensie jest okłamany i ograbiony z tej prawdy.
Jakub Gierszał
Wydaje mi się, że każdy z nas, żeby przetrwać i żeby żyć stosuje, może nie kłamstwo, ale jakiegoś rodzaju grę, maskę i tworzą tożsamość. Dziś mamy to zdwojone, bo tworzymy tożsamości w internecie. Tak próbowałem do tego podejść, żeby się zbliżyć do tej postaci i spróbować ją zbudować z tego, co znam.
Jakub Gierszał

Doppelganger. Sobowtór - o czym jest film?

„Doppelgänger. Sobowtór” to nowy film w reżyserii Jana Holoubka, który po doskonale przyjętym debiucie fabularnym „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i światowym sukcesie serialu „Wielka woda” po raz kolejny sięga po scenariusz (autorstwa Andrzeja Gołdy) inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. 

Pierwsze kadry z filmu "Doppelganger. Sobowtór"
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
+3
Zobacz galerię

Główne role w filmie reżyser powierzył Jakubowi Gierszałowi i Tomaszowi Schuchardtowi. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność „Solidarności” i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. 

220526_DOPPELGANGER_17
Anna Waśniewska-Gill o scenariuszu "Doppelganger. Sobowtór"

Doppelganger. Sobowtór - kiedy premiera?

"Doppelganger. Sobowtór" to produkcja TVN Warner Bros. Discovery, która będzie miała premierę 29 września.

230119_doppelganger_holoubek_www
Doppelganger. Sobowtór: Jan Holoubek o filmie

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości