Jak powstawał "Doppelganger. Sobowtór"? Byliśmy na planie

Doppelganger
Jak powstawał "Doppelganger. Sobowtór"? Byliśmy na planie
"Doppelganger. Sobowtór" to filmowa produkcja TVN Warner Bros. Discovery, która opowiada o dwóch mężczyzna połączonych ze sobą niewidoczną nicią. Szpiegowska opowieść została wyreżyserowana przez Jana Holoubka. Byliśmy na planie filmu. Zobaczcie, co się działo.

Doppelganger. Sobowtór - o czym jest film?

„Doppelgänger. Sobowtór” to nowy film w reżyserii Jana Holoubka, który po doskonale przyjętym debiucie fabularnym „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i światowym sukcesie serialu „Wielka woda” po raz kolejny sięga po scenariusz (autorstwa Andrzeja Gołdy) inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. 

Pierwsze kadry z filmu "Doppelganger. Sobowtór"
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
+3
Zobacz galerię

Główne role w filmie reżyser powierzył Jakubowi Gierszałowi i Tomaszowi Schuchardtowi. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność „Solidarności” i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. 

220526_DOPPELGANGER_17
Anna Waśniewska-Gill o scenariuszu "Doppelganger. Sobowtór"

Doppelganger. Sobowtór - kiedy premiera?

"Doppelganger. Sobowtór" to produkcja TVN Warner Bros. Discovery, która będzie miała premierę 29 września.

220526_DOPPELGANGER_17
Anna Waśniewska-Gill o realizacji filmu "Doppelganger. Sobowtór"

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości