"To jest smutna postać". Iwona Bielska o Alicji, którą gra w serialu "Klara"

Iwona Bielska o postaci, którą gra w serialu "Klara"
Serial "Klara", który zadebiutuje na Playerze już 22 marca, pełen będzie barwnych postaci. Jedną z nich jest matka Alicja, którą wykreowała Iwona Bielska. Czego możemy się spodziewać?

Iwona Bielska jest aktorką teatralną i filmową. Świetnie sprawdza się w komediach i potrafi naprawdę rozbawiać widzów. Tym razem zobaczymy ją w roli nestorki rodu, która nie zawsze będzie pełna optymizmu do świata i swojej córki. Wykreowana przez nią postać, Alicja, jest matką tytułowej Klary.

"Klara" - Iwona Bielska o roli Alicji

Myślę, że to jest taka osoba, która ma żal do losu. Jednocześnie trudno mi ją jakoś potępiać czy uważać, że ona jest jednoznacznie negatywna. Ona ma swoje potrzeby, których nie umie ani wyrazić, ani zaspokoić, więc tam jest takie rozdarcie między oczekiwaniem na to, czego się pragnie i tym niespełnieniem
- powiedziała Iwona Bielska

Po serialu "Klara" możemy spodziewać się niespodziewanego. Scenariusz na podstawie powieści Izy Kuny dawał szerokie pole do popisu dla aktorów. Iwona Bielska opowiedziała o tym, która ze scen zapadła jej najbardziej w pamięci: "kiedy się kładę z pieniędzmi i mówię, że będę umierać. Właśnie z tymi pieniędzmi w ręku".

Iwona Bielska wspomina pracę na planie serialu "Klara"

Przy tym projekcie Iza Kuna pełniła potrójną rolę: autorki powieści, producentki i aktorki. To z pewnością wyzwanie i duża odpowiedzialność. Jak była postrzegana na planie? Iwona Bielska mówiła: (Iza Kuna) to jest super kobitka. Na planie nie czuło się tego, że ona jest i producentką, i autorką, bo jest aktorką, która jest tak zdyscyplinowana. 

Iwona Bielska o współpracy z Izą Kuną. Jaką jest producentką i aktorką?

"Klara" - o czym jest serial?

Tytułowa Klara (Izabela Kuna) to dziewczyna, jakich wiele mijamy każdego dnia na ulicy, w sklepie czy na siłowni. Czterdzieste urodziny ma już za sobą. Podobnie jak małżeństwo i pewność, że po „i żyli długo, i szczęśliwie” jest ciąg dalszy, niekoniecznie z happy endem. Klara ma też toksyczną i wszystkowiedzącą matkę (Iwona Bielska), nieobecnego ojca, kota reproduktora oraz… problemy jak wszyscy. Ma też wiarę. Naiwną wiarę w to, że i na nią czeka spełnienie marzeń. Od kilkunastu lat jej serce bije i wariuje dla Aleksa (Adam Woronowicz) – niezbyt urodziwego prawnika, który ma jedną wadę – żonę! Serce jednak nie sługa… Na szczęście są jeszcze wspomagacze... I ten największy skarb – przyjaciele! Prawdziwi, sztuk dwie – Wronka (Katarzyna Warnke) i Wojtek (Piotr Adamczyk). Idealna ekipa do umierania i odradzania się na nowo!

„Klara” to serial autorstwa Marka Modzelewskiego (scenarzysta obu części „Teściów”) rozwijany we współpracy z działem Produkcji Fabularnej TVN Warner Bros. Discovery, na którego czele stoją Marta Grela-Gorostiza i Łukasz Poniński. Projekt reżyseruje Łukasz Jaworski, a za zdjęcia odpowiada Paweł Flis. Pionem scenograficznym kieruje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumowym Pola Gomółka, a charakteryzatorskim Kinga Krulikowska. Kierownikiem produkcji jest Tomasz Parnowski, a reżyserką obsady Magdalena Szwarcbart. Producentkami są Izabela Kuna (producent kreatywny) oraz Karolina Izert (TVN WBD).

„KLARA” – najnowsza serialowa produkcja pod marką Player Original już wiosną tylko w Playerze!

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

Niezwykłe Stany Prokopa: Motocyklowa Ewangelia - Jezusowi Żołnierze z Denver

Niezwykłe Stany Prokopa: Motocyklowa Ewangelia - Jezusowi Żołnierze z Denver

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

"Na Wspólnej" w nowych odcinkach 3801-3804: Rozwód u Cieślików i walka dziecka o bezdomnego dziadka?

"Na Wspólnej" w nowych odcinkach 3801-3804: Rozwód u Cieślików i walka dziecka o bezdomnego dziadka?

Premiera serialu dokumentalnego "Przeklęty II" już 22 kwietnia

Premiera serialu dokumentalnego "Przeklęty II" już 22 kwietnia

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!