Eryk Lubos w filmie "Tata" od 24 lutego w kinach. Zobacz zwiastun!

Źródło:
Warner Bros.
Zobacz zwiastun filmu "Tata"

Eryk Lubos jako kierowca TIR w opowieści o życiu w trasie, rodzinie i siostrzeństwie. Zobaczcie zwiastun filmu "Tata" w reżyserii Anny Maliszewskiej.

Tata - o czym opowiada film?

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym, reżyserki.

Kadr z filmu "Tata"

„Ojcostwo zawsze mnie interesowało. Sama wychowałam się bez taty. W czasach, kiedy dużo mówi się o sile kobiet, coraz częściej szukamy odpowiedzi na pytania, jak dziś być ojcem, jak na nowo zdefiniować męskość, kiedy kluczowe stają się takie sprawy jak komunikacja, empatia i bliskość. Nasz filmowy bohater, kochający wolność kierowca TIRa, w wyniku przymusowej podróży z córką mierzy się z demonami przeszłości i usiłuje naprawić relacje z dzieckiem. Macho z wielkiej maszyny musi zapanować nad dwiema szalonymi dziewczynkami i odnaleźć w sobie tę wrażliwą stronę. Ale wcale nie jest mu lekko! - mówi reżyserka. Dla mnie to bardzo ciekawa podróż, trochę w świat dzieciństwa, a trochę w świat wielkich maszyn, przydrożnych barów i samotności w drodze”

Tata - twórcy

REŻYSERIA

ANNA MALISZEWSKA

SCENARIUSZ

ANNA MALISZEWSKA, PRZEMYSŁAW CHRUŚCIELEWSKI

ZDJĘCIA

KAJETAN PLIS

MUZYKA

JERZY ROGIEWICZ, BARTEK TYCIŃSKI

PRODUKCJA

METRO FILMS

DYSTRYBUCJA

WARNER BROS. ENTERTAINMENT POLSKA

OBSADA

MICHAŁ – Eryk Lubos

LENKA – Polina Gromova

MIŚKA – Klaudia Kurak

WASYL – Sergei Solovyov

SVIETA – Yeheniia Muts

GATUNEK

OBYCZAJOWY

Koproducentami filmu są Family Production Studio (Ukraina) i Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy. Współfinansowanie zapewnia Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz State Film Agency of Ukraine.

Źródło: Warner Bros.

Źródło zdjęcia głównego: ©_2022_Metro_Films_&_Warner_Bros

Pozostałe wiadomości