"Doppelgänger. Sobowtór" w Gdyni. Rozmawiamy z twócami

"Doppelgänger. Sobowtór" w Gdyni. Rozmawiamy z twócami
"Doppelgänger. Sobowtór" był filmem otwarcia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Twórcy wzięli udział w oficjalnym pokazie, a także spotkaniu z dziennikarzami. Porozmawialiśmy z Janem Holoubkiem i Andrzejem Sewerynem o pracy nad tą produkcją.

W Gdyni trwa prawdziwe filmowe święto. W Konkursie Głównym znalazło się 16 produkcji, a wśród nich "Doppelgänger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka. To opowieść o polskim szpiegu, który przyjął inną tożsamość. W głównej roli możemy oglądać Jakub Gierszała. Na spotkaniu prasowym po seansie filmu na festiwalu zebrali się twórcy, a wśród nich m.in. Jan Holoubek, Andrzej Seweryn.

Najbardziej interesujące było to, że ten scenariusz dał mi Jan Holoubek. To decyduje o mojej przyszłości natychmiast. Jest mądrym, inteligentnym, wrażliwym reżyserem, znającym doskonale swój zawód, kochającym aktorów, dialogującym (...). Jest znakomitym znawcą swojego materiału i profesjonalistą.
Andrzej Seweryn o reżyserze

W poniedziałek, 18 września, odbyło się uroczyste otwarcie festiwalu. Podczas tego wieczoru widzowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć "Doppelgänger. Sobowtór". Zapytaliśmy Aleksandrę Popławską, Zuzannę Lit oraz Kingę Burzyńską o ich wrażenia po seansie.

Popławska, Lit i Burzyńska o "Doppelgänger. Sobowtór"

Doppelganger. Sobowtór - o czym jest film?

„Doppelgänger. Sobowtór” to nowy film w reżyserii Jana Holoubka, który po doskonale przyjętym debiucie fabularnym „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i światowym sukcesie serialu „Wielka woda” po raz kolejny sięga po scenariusz (autorstwa Andrzeja Gołdy) inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. 

Pierwsze kadry z filmu "Doppelganger. Sobowtór"
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
+3
Zobacz galerię

Główne role w filmie reżyser powierzył Jakubowi Gierszałowi i Tomaszowi Schuchardtowi. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność „Solidarności” i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. 

Doppelganger. Sobowtór - kiedy premiera?

"Doppelganger. Sobowtór" to produkcja TVN Warner Bros. Discovery, która będzie miała premierę 29 września.

Jak powstawał "Doppelganger. Sobowtór"? Byliśmy na planie

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości