"Doppelganger. Sobowtór" nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

"Doppelgänger. Sobowtór" w Gdyni. Rozmawiamy z twócami
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegł końca. Poznaliśmy laureatów nagród. "Doppelganger. Sobowtór" wyjeżdża znad morza z 5 statuetkami.

W Gdyni 18-23 września trwało prawdziwe święto polskiego kina. Na dużych ekranach pokazywano najważniejsze filmowe produkcje, które wkrótce zagoszczą w kinach całej Polski. Wśród filmów Konkursu Głównego znalazła się produkcja TVN Warner Bros. Discovery "Doppelganger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka.

Festiwal filmowy zwieńczyła Gala Zamknięcia, podczas której przyznano nagrody. Jury: aktorka Dorota Pomykała, montażystka Magdalena Chowańska, pianista Marcin Masecki,operator Janusz Gauer, scenarzystka i producentka Kasia Sarnowska oraz kostiumografka Kasia Walicka-Maimone pod przewodnictwem Filipa Bajona przyznało pięć statuetek filmowi "Doppelganger. Sobowtór". Nagrodzeni zostali: Jan Holoubek za reżyserię, Bartłomiej Kaczmarek za zdjęcia, Marek Warszewski za scenografię, Tomasz Schuchardt za drugoplanową rolę męską oraz Weronika Orlińska za kostiumy.

Nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Nagroda za scenografię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Nagroda za reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Nagroda za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Nagroda za kostiumy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
+2
Zobacz galerię

Doppelganger. Sobowtór - o czym jest film?

„Doppelgänger. Sobowtór” to nowy film w reżyserii Jana Holoubka, który po doskonale przyjętym debiucie fabularnym „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” i światowym sukcesie serialu „Wielka woda” po raz kolejny sięga po scenariusz (autorstwa Andrzeja Gołdy) inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. 

Pierwsze kadry z filmu "Doppelganger. Sobowtór"
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
Doppelganger. Sobowtór
+3
Zobacz galerię

Główne role w filmie reżyser powierzył Jakubowi Gierszałowi i Tomaszowi Schuchardtowi. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność „Solidarności” i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. 

Doppelganger. Sobowtór - kiedy premiera?

"Doppelganger. Sobowtór" to produkcja TVN Warner Bros. Discovery, która będzie miała premierę 29 września.

Jak powstawał "Doppelganger. Sobowtór"? Byliśmy na planie

Źródło: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: fot. Jarosław Sosiński

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Skazana 3: Aluta szczerze rozmawia z Dorotą

Skazana 3: Aluta szczerze rozmawia z Dorotą