"Szpital św. Anny", odc. 126. Strecker przekaże Zycie decyzję w sprawie onkologii. Orłowicz będzie w szoku [PRZED EMISJĄ W TV]

"Szpital św. Anny", odc. 126. Zyta Orłowicz
"Szpital św. Anny", odc. 126. To już koniec oddziału Zyty? Strecker przekaże jej decyzję [PRZED EMISJĄ W TV]
Co wydarzy się w 126. odcinku "Szpitala św. Anny"? Strecker odwiedzi gabinet Zyty i przekaże jej niespodziewane wieści. Onkolożka będzie w szoku. Czy to już koniec jej oddziału? Zobacz fragment odcinka przed emisją w TV.
Z artykułu dowiesz się:
  • Co wydarzy się w 126. odcinku "Szpitala św. Anny"?

"Szpital św. Anny", odc. 126.

Zyta (Jolanta Fraszyńska) od jakiegoś czasu toczy otwartą wojnę ze Streckerem (Piotr Cyrwus). Gdy Orłowicz dowiedziała się, że onkologia ma zostać zlikwidowana, przystąpiła do walki, niejednokrotnie narażając się na gniew dyrektora. Zyta znalazła też nieoczekiwanego sojusznika w Łukaszu Wrońskim (Jakub Świderski), który po objęciu stanowiska zastępcy dyrektora szukał sposobu na ocalenie oddziału. W pewnym momencie wydawało się, że Zyta i Wroński odnieśli sukces i onkologia jednak nie zostanie zamknięta. Niedługo później Orłowicz dowiedziała się jednak, że personel szpitala zaczął świętować nieco zbyt szybko...

Tomek (Piotr Nerlewski) usłyszał od ojczyma, że Strecker wcale nie porzucił planu zlikwidowania onkologii, a przetarg na sprzęt na geriatrii mógł zostać ustawiony. Gdy Wroński znalazł w komputerze dyrektora dowody, wraz z Zytą udali się na policję. Strecker został nawet wezwany na przesłuchanie, a gdy wrócił do szpitala wyciągnął konsekwencje wobec Wrońskiego. W efekcie Łukasz został zwolniony ze stanowiska wicedyrektora.

W nadchodzącym 126. odcinku serialu Strecker złoży wizytę Zycie. Onkolożka usłyszy od niego wyjątkowo przykre wieści. Dyrektor oznajmi bowiem, że dzień wcześniej zapadła decyzja o zamknięciu onkologii. Orłowicz będzie w szoku.

- Wczoraj wieczorem została podjęta decyzja o likwidacji oddziału onkologii w naszym szpitalu - powie Strecker.

- Słucham? - zapyta zszokowana Orłowicz.

Dyrektor spokojnym głosem wyjaśni Zycie, że to ona będzie odpowiedzialna za kwestie związane z pacjentami - przeniesieniem ich na inne oddziału bądź wypisem. Zszokowana Orłowicz będzie próbowała dowiedzieć się, co sprawiło, że stanowisko dyrektora w sprawie onkologii nagle uległo zmianie.

- Pani przypada obowiązek likwidatorski, tak że proszę przygotować plan przeniesienia pacjentów do innych jednostek i wypisania tych, którzy nie wymagają natychmiastowej opieki medycznej - wyjaśni dyrektor.

- Zaraz, zaraz, moment. Przecież rozmawialiśmy o tym, że żadnej likwidacji nie będzie - przypomni Zyta.

Strecker krótko odpowie onkolożce, tłumacząc się zmianą okoliczności...

- Okoliczności się zmieniły - odpowie chłodno Strecker.

- Jakie okoliczności? Jakie okoliczności do diabła? - zacznie dopytywać ordynatorka.

"Szpital św. Anny". Kiedy i gdzie oglądać?

Jak zakończy się ta rozmowa? Czy

Autorka/Autor: Olga Konarzycka
Przeczytaj więcej