Agata Kulesza i Ola Adamska o pierwszym spotkaniu, wspólnej pracy i wieczornych tańcach. "Jesteś największym zwycięzcą tego serialu"

Agata Kulesza, Aleksandra Adamska
Agata Kulesza i Aleksandra Adamska podsumowują pracę nad serialem "Skazana"
Agata Kulesza i Ola Adamska spotkały się na więziennej peronce, by porozmawiać o serialu "Skazana". Aktorki wspomniały pierwsze spotkanie, ważne sceny i przełomowe momenty przy tym projekcie. Sprawdźcie, co zdradziły o atmosferze na planie.

Agata Kulesza i Ola Adamska stworzyły niezapomniany kobiecy duet w serialu "Skazana". Alicja Mazur i Patrycja Cichy, kobiety z dwóch różnych światów, odnalazły wspólny język. Między nimi narodziła się piękna przyjaźń, którą widzowie śledzili z wielkim zainteresowaniem. Przed emisją 4. sezonu aktorki spotkały się, by porozmawiać o swojej pracy przy tej produkcji. To była doskonała okazja na kilka wspomnień, zdradzenie kulis pracy na planie i opowiedzenie kilku rzeczy o finałowym spotkaniu bohaterek, które zadebiutuje 11 czerwca na platformie Max.

Od "Królestwa kobiet" do "Skazanej"

Królestwo kobiet -finał 1. sezonu (odc. 8.)
Królestwo kobiet -finał 1. sezonu (odc. 8.)
Źródło: TVN

Zanim Agata Kulesza i Ola Adamska spotkały się na pierwszym czytaniu scenariusza do serialu "Skazana", miały okazję poznać się przy pracy nad "Królestwem kobiet". - Byłam żoną Szpaka i spotkałyśmy się w szklarni. (...) To była jedna scena - wspomina Kulesza. Jednak to więzienie połączyło je na dłużej i dało przestrzeń do stworzenia barwnych postaci.

Spotkanie aktorek przed wejściem na plan było pełne emocji i wspólnej pracy. Przy jednym stoliku zebrała się cała ekipa, by przeczytać scenariusz i zaproponować swoje interpretacje postaci. - Pamiętam, jak wstałaś, składając scenariusz, coś się tam śmiałaś w międzyczasie... Wstałaś, zdejmując okulary, spojrzałaś na mnie i powiedziałaś: "No no, fajne, fajne, tylko szkoda, że to trzeba będzie wyspokoić i tak wypłycić - powiedziała Aleksandra Adamska.

- Mnie się to bardzo podobało, ale pomyślałam sobie, że ci nie pozwolą tak grać. (...) To trzeba będzie schować, bo reżyser albo producent nie pójdą tak odważnie za tą postacią, żeby ją w pewien sposób przerysować i zachować prawdę. Co ci się udało, czego ci gratuluję, Olu- powiedziała Kulesza o pierwszym wrażeniu ze spotkania Pati. - Jesteś największym zwycięzcą tego serialu. (...) Już nie musisz niczego udowadniać- dodała.

Finał serialu Skazana od 11 czerwca

Serial "Skazana" debiutował 31 sierpnia 2021 roku. Widzowie pokochali bohaterki, które z różnych powodów znalazły się za kratkami. Przez trzy lata śledzili ich losy. Od 11 czerwca będzie można oglądać finałowy sezon produkcji. - Mądrość producenta polega na tym, że wie, kiedy ze sceny zejść. Ten materiał już został wyciśnięty, choć jeszcze by go można cisnąć przez lata - powiedziała Agata Kulesza.

Skazana: Zaglądamy za kulisy sesji zdjęciowej
Skazana: Marta Malikowska
Skazana: Agata Kulesza i Michał Czernecki
Skazana: Aleksandra Adamska
Skazana: Maria Kania
+46
Zobacz galerię

Finałowy sezon będzie miał cztery odcinki i opowie między innymi o śledztwie w sprawie Hepnera. Alicja i Pati będą musiały stawić czoła nowym wyzwaniom i zawalczyć o swoją przyszłość.

Skazana 4 od 11 czerwca na platformie Max
Skazana 4 od 11 czerwca na platformie Max

- Dla mnie to najpiękniejsza przygoda zawodowa, jak dotychczas, ale cieszę się, że się dokonało. (...) Fajne jest to, że będą cztery odcinki, że jest to skondensowane, że to się zagęszcza. (...) Myślę, że zejdziemy (ze sceny) z tarczą - powiedziała Adamska.

Ulubione sceny Kuleszy i Adamskiej

Serial pełen był świetnych dialogów i dobrze zainscenizowanych scen, które zapadały w pamięci. Agata Kulesza w rozmowie z Olą Adamską wspomniała o dwóch, które szczególnie lubi. Kiedy Pati w 1. sezonie ze łzami w oczach opowiada Alicji, dlaczego znalazła się za kratami oraz jedna na peronce, gdy próbowała odwrócić uwagę strażników i w specyficzny sposób tańczyła i pokazywała swoje atuty.

Skazana: Smentoch przeszukuje osadzone
Skazana: Smentoch przeszukuje osadzone. Czy Pati uratuje Alicję?
Skazana: Smentoch przeszukuje osadzone. Czy Pati uratuje Alicję?

Adamska podkreśliła, że dla niej w pracy na planie ważnym było to, że wspólne sceny z Kuleszą zaczęły nagrywać od momentu, kiedy Pati z Alicją zaczęły już się dogadywać: Mnie bardzo to stresowało, że będę musiała być dla ciebie niemiła.

Aktorki wspominały również zdjęcia wyjazdowe. Część scen z serialu była nagrywana na Śląsku. - Wszyscy byliśmy tak jakoś spragnieni poznania właśnie siebie. Jakiejś integracji - powiedziała Ola Adamska. - Tam się później okazało, że tu jest bardzo roztańczona ekipa. Ty jednak tańczyłaś w zespole tańców ludowych bardzo długo. Marysia Kania balet nas uczyła. Oczywiście ja, laureatka (Tańca z gwiazdami). I jeszcze Bartek Topa, który jest wspaniałym tancerzem - dodała Kulesza.

By dowiedzieć się więcej, zobaczcie całą rozmowę.

Skazana 4 - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Skazana" będzie można oglądać na platformie Max od 11 czerwca.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama.

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości