Wyczekiwana "Skazana 3" w wiosennej ramówce TVN. Ten sezon zaskoczy wszystkich!

Skazana 3: Mario przypomina 2. sezon. Co się działo?
Skazana 3: Mario przypomina 2. sezon. Co się działo?
Skazana 3: Przesłuchanie aktorów, cz. II
Skazana 3: Przesłuchanie aktorów, cz. II
Skazana 3: Przesłuchanie aktorów, cz. I
Skazana 3: Przesłuchanie aktorów, cz. I
Skazana 3: Smentoch nie ufa nikomu. Dlaczego?
Skazana 3: Smentoch nie ufa nikomu. Dlaczego?
Skazana 3: Kto to powiedział? Sprawdź, czy aktorzy znają odpowiedź
Skazana 3: Kto to powiedział? Sprawdź, czy aktorzy znają odpowiedź
Wyczekiwana przez widzów "Skazana 3" w końcu trafia na antenę TVN. Już wiosną będzie można śledzić losy sędzi Alicji Mazur. Nie możecie tego przegapić.

"Skazana" to oryginalna produkcja Playera, która cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Alicja Mazur, która została skazana na więzienie za czyn, którego nie popełniła, coraz lepiej radzi sobie za kratami. Teraz to ona zaczyna rozdawać karty. Choć ma przed sobą mocnego przeciwnika w postaci Sylwestra Hepnera, nie zamierza się poddać.

Skazana 3: Kto będzie rządził za kratami?

Trzeci sezon serialu przynosi trochę zmian. Po buncie, który mogliśmy oglądać w poprzedniej odsłonie, zmieniają się relacje między więźniarkami.

Alicja już nie musi uczyć się tego świata. Doskonale wie, czym on się rządzi i jak to funkcjonuje. Nawet za dużo nie robi sobie z tego, żeby z Kosą (się dogadać). Są takie momenty, kiedy próbują, kto jest u góry. To nie jest najważniejsza rzecz dla Alicji
- powiedziała Agata Kulesza

Skazana - o czym jest 3. sezon?

Nie cichną echa buntu, kierownik penitencjarny Hepner daje osadzonym twardą lekcję pokory. Zakazy, ograniczenia i obowiązkowe biegi po spacerniaku stały się codzienną rutyną. W szczególności dostaje się w kość Campinie, Shibie i Francy, czyli więźniarkom wskazanym przez Alicję jako świadków licytacji kobiet w darknecie. Hepner wie, że ich zeznania mogą oznaczać jego koniec.

W tym samym czasie na więziennym oddziale matki i dziecka Kosa cieszy się macierzyństwem. Niestety na ciele Mikiego pojawiają się siniaki. Kosa jest podejrzana o bicie dziecka.

Skazana 3: Przesłuchanie aktorów, cz. I

W końcu Hepner zostaje zatrzymany do wyjaśnienia przez prokuraturę. To daje Alicji nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość, a Hania będzie bezpieczna. Nie wierzy w to Serafin, który na własną rękę szuka zemsty.

Skazana - obsada serialu

W obsadzie trzeciego sezonu ponownie znaleźli się Agata Kulesza (Alicja Mazur), Aleksandra Adamska (Patrycja Cichy "Pati"), Adam Woronowicz (Sylwester Hepner), Martyna Byczkowska (Hanka Mazur), Michał Czernecki (Paweł Witkowski), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin), Tomasz Schuchardt (Bartłomiej Dworak), Marta Malikowska (Agata Strzelecka "Kosa"), Marta Ścisłowicz (Basia Dworak), Joanna Gonschorek (Swieta Palamarczuk), Hanna Klepacka (Krystyna Nowak "Campina"), Jacek Beler (Mariusz Piotrowski "Mario"), Wiktoria Gorodeckaja (Pola), Sonia Mietielica (Natalia), Kinga Jasik (Wiki) i Dawid Zawadzki ("Smentoch"). Pojawią się też znani z serialu "Pati" Konrad Eleryk (Krystian) oraz Grażyna Bułka (Wiesia).

W trzecim sezonie dołączą do nich między innymi Gabriela Muskała (Dorota Wójcik), Leszek Lichota (Kraszecki), Marek Kalita (Rabczuk), Wojciech Kalarus (Minister), Monika Obara (Strażniczka Ziętarek) i Barbara Jonak (Anna Rabczuk).

Skazana - twórcy serialu

Projekt rozwijany był przez Zespół Produkcji Fabularnej. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Mikołaj Łebkowski PSC ("Szadź", "Motyw"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”).

W 2022 roku "Skazana” odtwarzana była w Playerze łącznie przez blisko 5,7 mln godzin. Serial znalazł się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych seriali platformy, wyprzedzając „Behawiorystę”, „Chyłkę” i „Szadź”. To najchętniej oglądana produkcja w historii Playera. Styczność z produkcją dotychczas miało 70 proc. wszystkich abonentów Playera. „Skazana 2” przyciąga do Playera również wielu nowych użytkowników oraz abonentów, którzy z serwisu nie korzystali dłuższy czas.

Serial "Skazana" został w 2022 roku uhonorowany nagrodą „Tytanowego Oka” w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali PIKE. Z kolei w tym roku dzięki głosom widzów produkcja Player Original otrzymała Telekamerę w kategorii "Serial".

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości