Aktorzy serialu "Skazana" kontra AI! Jak poradziła sobie sztuczna inteligencja?

Kinga Jasik
Aktorzy serialu "Skazana" kontra AI! Jak poradziła sobie sztuczna inteligencja?
Marta Ścisłowicz i Kinga Jasik wzięły udział w naszej zabawie. Ich zadanie polegało na opisaniu bohaterów tak, by sztuczna inteligencja mogła wygenerować ich portrety pamięciowe. Jak im poszło?

Serial "Skazana" dobiegł końca. Widzowie mogą już zobaczyć wszystkie sezony opowieści o sędzi Alicji Mazur, która została niesłusznie skazana na więzienie. Produkcja dostarczyła wielu emocji, wciągających wątków i charyzmatycznych bohaterów. Kinga Jasik i Marta Ścisłowicz, które grały w serialu od samego początku, wzięły udział w zabawie, do której wykorzystaliśmy sztuczną inteligencję. Ich zadanie polegało na opisaniu wylosowanego bohatera w taki sposób, aby AI mogło wygenerować jego portret pamięciowy. Po stworzeniu obrazu jedna z nich musiała odgadnąć, o kogo chodzi.

Skazana dostępna na platformie Max

Kinga Jasik w 2020 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filia we Wrocławiu. "Skazana" to jedne z wielu projektów, w którym zagrała. Jednak jak sama podkreśla to pierwsza taka duża produkcja. "Dla mnie to był pierwszy tak duży projekt, w którym miałam aż taką ciągłość postaci i ona razem ze mną dorastała. (...) Szczególnie w czwartym sezonie jest totalna jazda bez trzymanki.  I sobie pomyślałam, jakie to jest wspaniałe, że mogę naprawdę ten cały wachlarz (umiejętności) uruchomić" - powiedziała Kinga Jasik.

Aktorki przez 3 lata pracowały na planie tej produkcji. Spotkały się z różnymi aktorami. To była dla nich praca pełna inspiracji i wymiany myśli. "To jak na przykład Jacek Beler pracuje  było mega inspirujące. On tak kombinuje" - powiedziała Jasik. Jej bohaterka miała okazję spotkać się z różnymi postaciami. Wiki w każdym sezonie znajdowała się pod wpływem jakiegoś mężczyzny. Nieco inaczej było z Basią, która uwikłała się w uczuciowy trójkąt ze swoim mężem i jego kochanką Kosą. Marta Ścisłowicz budowała tę relację z Tomaszem Schuchardtem i Martą Malikowską.

240208 SKAZANA 4 podsumowanie Viki i Basia plansza
Marta Ścisłowicz i Kinga Jasik rozmawiają o serialu "Skazana"

- Było bardzo dużo elementów, z którymi się bardzo związałam. (...) Ale ja też na pewno mam (w tym projekcie) wielką swoją miłość. Tutaj odkryłam Tomka Schuchardta,  za który nawet będę tęsknić. Wcześniej graliśmy coś razem, ale tutaj jakoś tak rzeczywiście też na takiej płaszczyźnie ludzkiej (się dogadaliśmy). Skończyłam ten sezon, mówiąc, że go kocham - powiedziała Ścisłowicz.

"Skazana 4" - gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Skazana" można oglądać na platformie Max.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama

Przeczytaj także:

Autor: Małgorzata Czop

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?