Kalifornia: Serce innowacji i technologii w nowym odcinku "Niezwykłych Stanów Prokopa"

Niezwykłe Stany Prokopa: Marcin odwiedza Noisebridge
Dolina Krzemowa, kraina marzeń dla wielu przedsiębiorców i innowatorów na całym świecie, to epicentrum globalnej rewolucji technologicznej. Zlokalizowana wokół Zatoki San Francisco, Dolina Krzemowa nie tylko kształtuje przyszłość technologii, ale także wyznacza trendy w biznesie, inwestycjach i formach pracy. Marcin Prokop odwiedza Noisebridge oraz uniwersytet Stanforda, gdzie są kształtowane młode umysły.

"Niezwykłe Stany Prokopa" - sezon 4., odcinek 10.

By zabrać widzów do świata nowych technologii Marcin Prokop wyrusza w podróż do Doliny Krzemowej. Najpierw jednak wizyta w Sausalito, mieście nazywanym Wenecją Ameryki. W tym wyjątkowym miejscu domy zbudowane są na wodzie, a od tętniącego życiem San Francisco mieszkańców dzieli podróż mostem Golden Gate. Na południu natomiast, w samym sercu Doliny Krzemowej, znajduje się Uniwersytet Stanforda. Ta prestiżowa uczelnia ma w gronie swoich absolwentów między innymi Elona Muska. Właśnie tutaj, o tym jak w centrum amerykańskiej myśli technologicznej tworzy się własną firmę, opowie Marcinowi Rafał Han. Prowadzący spotka się również z Jakubem Pachockim.

W świecie hakerów

Podczas swojej podróży po Kalifornii Marcin zagląda do słynnego "Noisebridge", gdzie ludzie zainteresowani technologią, sztuką, nauką i eksperymentowaniem mogą spotkać się, dzielić wiedzą i pracować nad różnorodnymi projektami. Miejsce to oferuje dostęp do różnego rodzaju narzędzi i sprzętu, takich jak drukarki 3D, stacje lutownicze, komputery, czy elektronika, aby umożliwić realizację różnorodnych projektów. Jest to także przestrzeń do nauki i eksperymentowania, gdzie każdy może zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania. Noisebridge, to nie tylko miejsce w którym można się wiele nauczyć, ale to również przestrzeń w której ludzie mogą się spotykać, wymieniać pomysłami i wspierać się nawzajem w tworzeniu i uczeniu się.

Niezwykłe Stany Prokopa: Odwiedziny na Uniwersytecie Stanforda

>>> Oglądaj "Niezwykłe Stany Prokopa" na player.pl <<<

Uniwersytet Stanforda - legendarna instytucja edukacyjna

Kolejnym przystankiem w tej podróży pełnej innowacji i technologii jest Uniwersytet Stanforda założony przez Leland Stanford, magnata kolejowego, i jego żonę Jane Stanford. Po śmierci ich jedynego syna, para postanowiła poświęcić swoje zasoby na rzecz stworzenia instytucji edukacyjnej, która przyniosłaby pożytek społeczeństwu. Od samego początku uniwersytet zyskał renomę dzięki swojemu zobowiązaniu do doskonałości naukowej i innowacji. Z czasem stał się centrum badań i odkryć, które zmieniały oblicze różnych dziedzin nauki, technologii i sztuki.

Znani absolwenci

Uniwersytet Stanforda może poszczycić się imponującym gronem absolwentów, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach życia. Spośród nich warto wymienić takie postacie jak:

Elon Musk – Założyciel Tesla, SpaceX i Neuralink. Larry Page i Sergey Brin – Współzałożyciele Google. Jennifer Egan – Pulitzer Prize-winning pisarka. Sandra Day O'Connor – Pierwsza kobieta, która zasiadła w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych. John F. Kennedy – Były prezydent Stanów Zjednoczonych.

"Niezwykłe Stany Prokopa" - o czym jest program?

Program "Niezwykłe Stany Prokopa", to nie tylko podróżniczy przewodnik, ale też inspiracja do odkrywania świata na własną rękę. Dzięki niemu dowiemy się, jakie sekrety kryją znane nam miejsca i jak wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Podczas tej wyprawy towarzyszył mu jego brat Sebastian, drugi operator Tomasz Borkowski i dźwiękowiec Tomasz Sikora.  Marcin Prokop, znany z umiejętności prowadzenia programów telewizyjnych, w tym projekcie przyjmuje rolę producenta, scenarzysty i reżysera nowej serii lubianego przez widzów programu.

Zobacz również:

podziel się:

Pozostałe wiadomości