Historia Marka, byłego pilota USAF, który wybrał życie nomada w "Niezwykłych Stanach Prokopa"

Niezwykłe Stany Prokopa - życie nomady
Marcin Prokop w swoim programie "Niezwykłe Stany Prokopa" spotyka się z Markiem, byłym pilotem Amerykańskich Sił Powietrznych, który porzucił ustabilizowane życie na rzecz podróży po Stanach Zjednoczonych w niewielkiej ciężarówce. Dlaczego zdecydował się na tak radykalną zmianę? Jakie korzyści przynosi mu życie w drodze? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w szóstym odcinku programu "Niezwykłe Stany Prokopa".

Od kokpitu myśliwca do wnętrza ciężarówki

Marek spędził lata w przestworzach jako pilot Sił Powietrznych USA, wykonując liczne misje na całym świecie. Mimo prestiżowej kariery i stabilnej przyszłości, coraz częściej odczuwał, że brakuje mu prawdziwej wolności i bliskości z naturą. - Jak latałem w liniach lotniczych, pracowałem non stop. Zaniedbywałem dzieciaki. Cały czas biegłem przed siebie, żeby zbudować dom, kupować mnóstwo zbędnych rzeczy, mieć pieniądze na szkoły itd. W nieskończoność. Nigdy nie było mnie w domu, a z perspektywy czasu widzę, że to był błąd. Trzeba było powiedzieć, praca nie jest wszystkim- wyznaje w rozmowie z Marcinem Prokopem. Decyzja o porzuceniu kariery była trudna, ale poczucie wewnętrznego spokoju i wolności przeważyło.

Nowe życie na czterech kołach

Mark zamienił wygodny dom na niewielką ciężarówkę, którą samodzielnie przystosował do życia. - Zaletą takiego mieszkania jest to, że nie mam prawie żadnych rachunków, więc mogę odkładać większość pieniędzy w banku. Podoba mi się to – tłumaczy. Jego nowy dom jest wyposażony w podstawowe udogodnienia, ale to właśnie prostota tego życia najbardziej mu odpowiada.

Jestem bardzo zadowolony. Gdybym umarł jutro, to ze świadomością, że zrobiłem wszystko, co chciałem. Podróżowałem, poznałem świat, a teraz mogę się wyluzować i niczym się nie martwić. Mogę być tu i teraz
- mówi Mark
Niezwykłe Stany Prokopa
Niezwykłe Stany Prokopa

Wolność ponad wszystko

Historia Marka to inspirujący przykład tego, jak radykalna zmiana może przynieść nowe, niespodziewane korzyści. Jego decyzja o porzuceniu kariery pilota na rzecz życia nomada pokazuje, że prawdziwa wolność i szczęście często kryją się poza granicami wygodnego, ustabilizowanego życia. Mark przypomina nam, że warto czasem zaryzykować, by odkryć, co naprawdę daje nam radość i spełnienie.

"Niezwykłe Stany Prokopa" - o czym jest program?

Program "Niezwykłe Stany Prokopa", to nie tylko podróżniczy przewodnik, ale też inspiracja do odkrywania świata na własną rękę. Dzięki niemu dowiemy się, jakie sekrety kryją znane nam miejsca i jak wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Podczas tej wyprawy towarzyszył mu jego brat Sebastian, drugi operator Tomasz Borkowski i dźwiękowiec Tomasz Sikora.  Marcin Prokop, znany z umiejętności prowadzenia programów telewizyjnych, w tym projekcie przyjmuje rolę producenta, scenarzysty i reżysera nowej serii lubianego przez widzów programu.

Zobacz również:

Autor: Marta Kijewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?