Mateusz Kobos we wtorek kontynuował swoją grę o milion złotych. Rozpoczął od pytania za gwarantowane 40 tysięcy, a więc było o co grać.
Milionerzy. Pytania Mateusza Kobosa
Mateusz Kobos w poniedziałek pytaniu eliminacyjnym musiał połączyć pary mężów z żonami w kolejności. Swoich konkurentów wyprzedził o kilka dziesiętnych sekundy i zasiadł przed Hubertem Urbańskim. Mateusz przyjechał z Bytomia. Zajmuje się zapobieganiu oszustwom w sektorze finansowym.
- Dużo tego jest? - spytał Hubert Urbański.
- Niestety tak, ale dobrą wiadomością jest to, że wykrywalność i zapobieganie jest na bardzo wysokim poziomie - odpowiedział gracz.
Jego gra w poniedziałkowy wieczór zakończyła się wygraną 20 tysięcy złotych, więc pierwsze pytanie które usłyszał we wtorek warte było 40 tysięcy złotych i brzmiało:
Komu chciał zaimponować John Hinckley Jr., strzelając do prezydenta Ronalda Reagana?
A: Jodie Foster
B: Tinie Turner
C: Billowi Clintonowi
D: Donaldowi Trumpowi
- Myślę, że to jest odpowiedni moment na użycie pół na pół - zdecydował Mateusz. Pozostały odpowidzi A oraz D. - Korci mnie odpowiedź Jodie Foster. Może chciał na tej aktorce wywołać pozytywne wrażenie na swój pokręcony sposób... - zastanawiał się gracz. - Poproszę o zaznaczenie odpowiedź A.
Mateusz dobrze kombinował. Zamach 30 marca 1981 rok na prezydenta Ronalda Regana John Hinckley umotywował obsesją na punkcie aktorki Jodie Foster i chęcią zwrócenia jej uwagi.
Kolejne pytanie nie sprawiło graczowi większych problemów i w kilkanaście sekund był posiadaczem 75 tysięcy złotych. Zupełnie inaczej rozegrała się sytuacja z pytaniem za 125 tysięcy złotych, które brzmiało:
Jaki gest w polskim alfabecie palcowym symbolizuje literę "a"?
Zaraz po usłyszeniu pytania Mateusz podjął decyzję o użyciu koła ratunkowego - zmiana pytania. - Nie będę strzelał, bo nawet nie mam tropu, co mógłbym odrzucić. Poprawną odpowiedzią było "zaciśnięta dłoń". Hubert po raz drugi przeczytał pytanie warte 125 tysięcy złotych, a brzmiało ono:
Znajdź błąd:
A: przekonany
B: przekonujący
C: przekonywujący
D: przekonywający
- Korci mnie odpowiedź D. Przekonywający brzmi dziwnie - skomentował Mateusz. - Zaryzykujemy, proszę o odpowiedź D.
Mateusz niestety się pomylił. Błędna odpowiedź to przekonywujący. Forma ta powstała ze skrzyżowania dwóch poprawnych form przekonujących i przekonywających. Mateusz opuścił studio z 40 tysiącami złotych.
Zobacz również:
Oglądaj "Milionerów" w Playerze!
Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.
- Tego gościa Klaudiusz Ševković się nie spodziewał! Gulczas na kanapie u Kuby Wojewódzkiego!
- Małgorzata Rozenek-Majdan: "Nigdy nie umierałam, ale tak sobie to wyobrażam"
Reporter: Anna Szafrańska
Źródło: TVN