Gdzie jest błąd? Przekonany, przekonujący, przekonywujący, przekonywający

Milionerzy: Czy Mateusz znalazł błąd?

Mateusz Kobos we wtorek kontynuował swoją grę o milion złotych. Rozpoczął od pytania za gwarantowane 40 tysięcy, a więc było o co grać.

Milionerzy. Pytania Mateusza Kobosa

Mateusz Kobos w poniedziałek pytaniu eliminacyjnym musiał połączyć pary mężów z żonami w kolejności. Swoich konkurentów wyprzedził o kilka dziesiętnych sekundy i zasiadł przed Hubertem Urbańskim. Mateusz przyjechał z Bytomia. Zajmuje się zapobieganiu oszustwom w sektorze finansowym.

- Dużo tego jest? - spytał Hubert Urbański.

- Niestety tak, ale dobrą wiadomością jest to, że wykrywalność i zapobieganie jest na bardzo wysokim poziomie - odpowiedział gracz.

Jego gra w poniedziałkowy wieczór zakończyła się wygraną 20 tysięcy złotych, więc pierwsze pytanie które usłyszał we wtorek warte było 40 tysięcy złotych i brzmiało:

Komu chciał zaimponować John Hinckley Jr., strzelając do prezydenta Ronalda Reagana?

A: Jodie Foster

B: Tinie Turner

C: Billowi Clintonowi

D: Donaldowi Trumpowi

Milionerzy: Komu chciał zaimponować Hinckley Jr.?

- Myślę, że to jest odpowiedni moment na użycie pół na pół - zdecydował Mateusz. Pozostały odpowidzi A oraz D. - Korci mnie odpowiedź Jodie Foster. Może chciał na tej aktorce wywołać pozytywne wrażenie na swój pokręcony sposób... - zastanawiał się gracz. - Poproszę o zaznaczenie odpowiedź A.

Mateusz dobrze kombinował. Zamach 30 marca 1981 rok na prezydenta Ronalda Regana John Hinckley umotywował obsesją na punkcie aktorki Jodie Foster i chęcią zwrócenia jej uwagi.

Kolejne pytanie nie sprawiło graczowi większych problemów i w kilkanaście sekund był posiadaczem 75 tysięcy złotych. Zupełnie inaczej rozegrała się sytuacja z pytaniem za 125 tysięcy złotych, które brzmiało:

Jaki gest w polskim alfabecie palcowym symbolizuje literę "a"?

Zaraz po usłyszeniu pytania Mateusz podjął decyzję o użyciu koła ratunkowego - zmiana pytania. - Nie będę strzelał, bo nawet nie mam tropu, co mógłbym odrzucić. Poprawną odpowiedzią było "zaciśnięta dłoń". Hubert po raz drugi przeczytał pytanie warte 125 tysięcy złotych, a brzmiało ono:

Znajdź błąd:

A: przekonany

B: przekonujący

C: przekonywujący

D: przekonywający

- Korci mnie odpowiedź D. Przekonywający brzmi dziwnie - skomentował Mateusz. - Zaryzykujemy, proszę o odpowiedź D.

Mateusz niestety się pomylił. Błędna odpowiedź to przekonywujący. Forma ta powstała ze skrzyżowania dwóch poprawnych form przekonujących i przekonywających. Mateusz opuścił studio z 40 tysiącami złotych.

Zobacz również:

Sławomir usłyszał pytanie za milion złotych. Wystarczyło wskazać czym jest obiecadło
Sławomir usłyszał pytanie za milion złotych. Wystarczyło wskazać czym jest obiecadło
Środa zaczęła się dla Sławomira naprawdę szczęśliwie. Swoją grę w Milionerach rozpoczął od pytania za pół miliona złotych

Oglądaj "Milionerów" w Playerze!

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości