Pytanie o ciastko z biszkoptu warte 250 tysięcy złotych. Czy Sławomir znał ten deser?

Milionerzy
Milionerzy: Co upamiętnia ten czekoladowy deser?
Milionerzy: Co upamiętnia ten czekoladowy deser?
Milionerzy: Jaka minimalna odległość dzieli Europę od Afryki?
Milionerzy: Jaka minimalna odległość dzieli Europę od Afryki?
Wtorkowy odcinek należał do Sławomira Świąteckiego! Zawodnik zaszedł naprawdę daleko i w środę gra dalej.

Milionerzy. Sławomir Świątecki - jak wyglądała jego gra?

Sławomir Świątecki z Katowic potrzebował niecałych czterech sekund na uporządkowanie odpowiedzi w "kto pierwszy ten lepszy". Okazał się najlepszy i stanął przed szansą walki o milion złotych. Sławomir z wykształcenia jest historykiem, a z pasji lingwistą. Zna między innymi rumuński, perski i indonezyjski. Początkowe pytania wymagały wiedzy z geografii, historii i literatury. Jedno z pytań brzmiało: Co przedstawia awers złotego medalu przyznawanego laureatowi Nagrody Nobla? 

A: stos pieniędzy

B: wizerunek obdarowanego

C: profil fundatora nagrody

D: laskę dynamitu

Gracz bez zawahania zaznacza odpowiedź C i wygrywa dwa tysiące złotych. Kolejne pytania Sławomir pokonuje bez mrugnięcia okiem.

Która z wymienionych jako pierwsza kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?

A: Pelagia Majewska

B: Amelia Earhart

C: Jadwiga Piłsudska

D: Stefania Wojtulanis

Sławomir od razu odrzucił odpowiedź C. Później poddał pod wątpliwość czy takiego wyczynu mogła dokonać Polka, bo gdyby tak było, na pewno by o niej słyszał. Dlatego decyduje się zaznaczyć odpowiedź B. I wygrywa 75 tysięcy złotych.

- Miało to miejsce w 1932 roku. Później ta pani zaginęła w 1937 roku w rejonie Oceanu Spokojnego podczas próby lotu dookoła świata - dopowiedział Hubert Urbański

125 tysięcy złotych gracz zdobywa w kilkanaście sekund. Czas na pytanie za ćwieć miliona złotych:

Co upamiętnia ciastko z ciemnego biszkoptu przełożone bitą śmietaną i ozdobione śmietanowym kleksem na czekoladowej pomadzie?

A: dokument magazynowy

B: Trasę Wschód-Zachód

C: trasę Warszawa-Zakopane

D: decyzję o warunkach zabudowy

- Ciekawe pytanie - skomentował Sławomir. Po dłuższym zastanowieniu uznał, że telefon do przyjaciela będzie dobrym rozwiązaniem. Damian, kolega ze studiów od razu wskazał jedną z odpowiedzi i taką też zaznaczył gracz. Chodziło o warszawską trasę Warszawa-Zakopane i popularne ciastko wuzetkę.

W środę pierwsze pytanie, jakie usłyszy Sławomir będzie warte 500 tysięcy złotych.

Milionerzy: Co przedstawia awers złotego medalu przyznawanego laureatowi Nagrody Nobla?

Oglądaj "Milionerów" w Playerze!

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości