Z czapetki pachnącej robi się imbir, cynamon czy goździki? Jak poradziła sobie Małgorzata z pytaniem za 40 tys. zł?

Milionerzy
Milionerzy
Poniedziałkowy odcinek Milionerów w całości należał do Małgorzaty Golonki. Niestety, jej gra nie skończyła się tak, jak sobie to wymarzyła.

Milionerzy. Jak grała Małgorzata Golonka?

Małgorzata Golonka potrzebowała sześciu sekund, żeby ułożyć odpowiedzi w odpowiedniej kolejności w "kto pierwszy, ten lepszy". Zawodniczka mieszka w Krakowie i na co dzień pracuje jako kierownik zespołu do spraw transakcji manualnych w dziale agenta transferowego.

Początek gry w programie Milionerzy nie będzie należał do łatwych, ale nie z takich opresji wychodzili nasi gracze. Pytanie, które okazało się pierwszą przeszkodą na drodze do miliona brzmiało:

Ile pełnych tygodni liczonych od poniedziałku do niedzieli jest między wtorkiem 22 listopada a sylwestrem? 

A: 4 B: 5 C: 6 D: 7 - 22 listopad, listopad ma 30 dni, sylwester ma 31, więc to będzie 7 plus 31, to będzie 38 podzielone przez 7. Więc to będzie, wydaje mi się, że to będzie odpowiedź 5 - liczy uczestniczka, która ostatecznie decyduje się na pomoc publiczności. 54% publiczności wskazuje na odpowiedź A i tę zaznacza Małgorzata.

Milionerzy: Ile pełnych tygodni liczonych od poniedziałku do niedzieli jest między wtorkiem 22 listopada a sylwestrem?

Pytanie za dwa tysiące złotych brzmiało.

Rogalik - po węgiersku, pies - po rosyjsku, świński ogon po niemiecku, a po polsku:

A: małpa

B: małpolud

C: małpiszon

D: małpiatka

- Z niczym mi się to nie kojarzy - skomentowała Małgorzata, która decyduje się na użycie dwóch kół: 50:50 i telefon do przyjaciela. W końcu decyduje się zaznaczyć odpowiedź A, która okazuje się poprawna.

Przebrnięcie przez kolejne trzy pytania przyszło Małgorzacie z dużą łatwością. Pod koniec odcinka zawodniczka stanęła przed szansą wygrania gwarantowanych 40 tysięcy złotych. Pytanie brzmiało:

Milionerzy: "Z niczym mi się to nie kojarzy"

Po wysuszeniu pączków kwiatowych czapetki pachnącej uzyskujemy surowiec do produkcji leków i popularną przyprawę zwaną:

A: cynamonem

B: kurkumą

C: goździkami

D: imbirem

- No tak, kurkuma na pewno jest przyprawą. Imbir jest korzeniem bardziej, więc tutaj bym odrzuciła na pewno odpowiedź D. No to już coś, to pozostaje A, B, C. Nie kojarzę, żeby jakiekolwiek leki były z cynamonem. Goździki nie są przyprawą. Kurkuma na pewno jest przyprawą i też na pewno ma jakieś działania lecznicze z tego, co obiło mi się o uszy. Zaznaczmy odpowiedź B - decyduje się Małgorzata.

Niestety, poprawna odpowiedź to C: goździki.

- Do największych producentów goździków należą Indonezja, Madagaskar i Tanzania. Goździki mają łagodzić ból zęba, stany zapalne gardła i poprawiać perystaltykę jelit - podsumował Hubert Urbański.

Małgorzata opuszcza studio z tysiącem złotych.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze!

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości