Milionerzy: Główną trudnością tego pytania było jego zrozumienie

Milionerzy: Główną trudnością tego pytania było jego zrozumienie
W 671. odcinku Martyna Radyńska mierzyła się z pytaniem, które wywołało wśród widzów wiele kontrowersji.

"Milionerzy" - pytanie o 10 tys. zł pokonało uczestniczkę

Martyna Radyńska ze Świdnicy, która z zawodu jest kosmetolożką stanęła przed szansą gry o milion złotych. Z lekkim potknięciem w postaci użycia jednego koła ratunkowego poradziła sobie z pierwszymi pytaniami. Niestety, jej zmagania skończyły się podczas walki o dziesięć tysięcy złotych. Pytanie brzmiało:

Podłużne usypisko i zwierzę nazywane tarpanem znajdziemy w synonimie słowa:

A) leń

B) wałkoń

C) bęcwał

D) głupiec

Martyna słusznie zauważyła, że tarpan to dziki koń, a podłużne usypisko to najpewniej wał. Szybko połączyła oba słowa i zdecydowała się zaznaczyć odpowiedź B), czyli wałkoń. Niestety, jej entuzjazm ostudził Hubert Urbański.

- Poprawna odpowiedź LEŃ, niestety. Jednym ze znaczeń słowa wał jest podłużne usypisko, a tarpan to wymarły koń, ale SYNONIMEM wałkonia jest leń - podsumował Hubert Urbański.

Nietrudno zauważyć, że Martynę zgubił nie tylko stres, ale też pośpiech, który często towarzyszy graczom Milionerów.

"Milionerzy" - o czym jest program?

Ulubiony program milionów Polaków – to pełna wrażeń i emocji gra, w której wiek, zawód oraz zainteresowania nie mają większego znaczenia. Wygrać może każdy! Na uczestników po eliminacji „kto pierwszy, ten lepszy” czeka 12 pytań. Odpowiedzi udzielane charyzmatycznemu prowadzącemu muszą być definitywne i ostateczne. W chwili zwątpienia można poradzić się publiczności, zadzwonić do przyjaciela albo odrzucić połowę wariantów. Zasady programu wydają się proste, ale w obliczu gry przed kamerami ciężko jest zapanować nad emocjami. Droga do bogactwa tylko w teorii wygląda na łatwą, bo gdy nerwy biorą górę, nawet te najłatwiejsze pytania wydają się trudne.

Milionerzy: Wielka nowość na wiosnę. Casting do nowego sezonu trwa!
Milionerzy: Wielka nowość na wiosnę. Casting do nowego sezonu trwa!
"Milionerzy" powrócą na antenę wiosną 2024 roku, a Hubert Urbański ma niespodziankę dla kolejnych graczy: nowe koło ratunkowe!

Nowe odcinki programu już od 4 marca w TVN i Playerze.

Autor: Anna Szafrańska

podziel się:

Pozostałe wiadomości