Oto wszyscy zwycięzcy "Milionerów". Pamiętacie ich występy i pytania za milion?

Sprawdź, na co Maria Romanek wydała milion złotych!
Tomasz Boruch z Warszawy w środę 3 kwietnia wygrał milion złotych i tym samym został 7. milionerem w polskiej edycji programu "Milionerzy"!" Zobacz, komu udało się to wcześniej!

"Milionerzy" - kto wygrał milion w programie, jakie pytania były?

Do tej pory mieliśmy pięciu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku, odpowiadając na pytanie:

Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

A) na kornecie

B) na akoredonie

C) na djembe

D) na ksylofonie

Poprawna odpowiedź to B).

Krzysztof Wójcik o wygranej w "Milionerach"
Gośćmi w "Dzień Dobry TVN" byli Hubert Urbański i Krzysztof Wójcik, który wygrał milion złotych w teleturnieju "Milionerzy". Co zrobił z pieniędzmi? Jak wielka wygrana zmieniła jego życie? Czy w najbliższych odcinkach możemy spodziewać się kolejnych milionerów?

W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jej pytanie za milion wymagało logicznego myślenia:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

A) 12 321

B) 1 234 321

C) 111 111 111

D) 123 454 321

Poprawna odpowiedź to B).

Maria Romanek wygrywa milion! Zobacz pytanie i jej reakcję
Maria Romanek jest drugą osobą w historii polskiej edycji teleturnieju „Milionerzy”, która wygrała milion! Do tej pory poprawna odpowiedź na pytanie za milion padła tylko raz: 28 marca 2010 roku. Udzielił jej wówczas Krzysztof Wójcik. Pani Maria Romanek pochodzi z Bezmiechowej Dolnej i jest nauczycielką języka polskiego. Teraz przebywa już na emeryturze. Przed rozpoczęciem gry żartowała z Hubertem Urbańskim, że policzyła, że główna wygrana w programie odpowiadałaby 50 latam jej emerytury.

Jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Jej pytanie za milion brzmiało:

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest:

A) Wniebowzięcie Matki Bożej

B) Zmartwychwstanie Jezusa

C) śmierć Jezusa na krzyżu

D) zesłanie Ducha Świętego

Poprawna odpowiedź to C).

Tak Kasia Kant-Wysocka wygrała milion!
Mąż Dominik mówił, żeby nie ryzykowała. Ale Kasia, choć nie była w 100% pewna odpowiedzi, postanowiła ją zaznaczyć... i wygrała milion złotych w "Milionerach"!

Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, który poradził sobie z pytaniem za milion:

Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A. 1 stycznia 1000 r.

B. 1 stycznia 1001 r.

C. 1 stycznia 2000 r.

D. 1 stycznia 2001 r.

Poprawna odpowiedź to B).

Milionerzy: Jacek usłyszał pytanie za milion złotych! I znał na nie odpowiedź!
Po raz pierwszy w tym sezonie gracz usłyszał pytanie za milion złotych. Jacek nie tylko poznał jego treść, ale również udzielił prawidłowej odpowiedzi, tym samym wygrywając milion złotych. Gratulujemy! Hubert Urbański czeka na kolejnych uczestników najpopularniejszego teleturnieju w Polsce. Każdy może zająć miejsce w fotelu naprzeciwko prowadzącego. Nie każdy potrafi jednak opanować emocje, gdy stawką jest milion złotych. Dwanaście pytań – tyle dzieli uczestników od wygranej. By o nią zawalczyć, potrzeba nie tylko ogromnej wiedzy, ale również pewności siebie i opanowania. W nowym sezonie, korzystając z koła ratunkowego, uczestnicy będą mogli ponownie wybrać pomoc publiczności. Czy to ostateczna decyzja? - na to pytanie prowadzącego czekają nie tylko osoby w studiu. Emocje udzielają się również widzom. By pokonywać kolejne etapy teleturnieju, trzeba wykazać się opanowaniem. Pokerowa twarz Huberta Urbańskiego nie zdradza żadnych emocji. Czy warto ryzykować i walczyć o najwyższą wygraną, czy może lepiej zachować gwarantowaną kwotę i zrezygnować z dalszej gry? Również z tymi pytaniami mierzą się uczestnicy. W stresujących sytuacjach pamięć potrafi płatać figle. Proste odpowiedzi nie wydają się już tak oczywiste. Poziom adrenaliny rośnie, na szczęście czas na odpowiedź jest nieograniczony. Kto tym razem spróbuje swoich sił? Komu dopisze szczęście? Jakie pytania padną w programie? Nowe odcinki „Milionerów” to pozycja obowiązkowa tej jesieni! Premierowe odcinki równolegle będzie można oglądać również na Playerze. W serwisie także archiwalne epizody – przypomnijmy sobie najciekawsze pytania w grze o milion.

W 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą.

Kto w połowie XIX wieku skomponował "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

A) Franciszek Liszt z Raiding

B) Edward Grieg z Bergen

C) Robert Schumann z Zwickau

D)  Tekla Bądarzewska z Mławy

Poprawna odpowiedź to D).

Milionerzy: Tomasz Orzechowski usłyszał pytanie za milion złotych i... znał na nie odpowiedź!
Tomasz Orzechowski przed weekend zaimponował wszystkim swoją niezwykle odważną i mądrą grą. Udowodnił, że wiedza, jaką posiada, jest ogromna i dotyczy wielu dziedzin. Swoją grę zakończył po pytaniu za pół miliona złotych. W poniedziałek gracz usłyszał pytanie warte okrągły milion. Dotyczyło ono utworu "Modlitwa dziewicy". Po chwili zastanowienia, Tomasz przyznał, że zna odpowiedź na to pytanie. I już po chwili dołączył do grona graczy, którzy wygrali najwyższą kwotę w programie Milionerzy! Gratulujemy! W tym teleturnieju nie wystarczy wykazać się wiedzą, by zdobyć główną nagrodę. Tylko w połączeniu z odpowiednią strategią i nerwami ze stali można osiągnąć sukces. Zasady są dobrze znane, jednak w studiu poziom stresu wzrasta, a presja wydaje się ogromna. Nawet proste pytania wydają się skomplikowane. Hubert Urbański pozostaje niewzruszony, uczestnik może liczyć tylko na siebie.

W marcu 2024 roku do grona szczęśliwców dołączył Mateusz Żaboklicki z Warszawy. Jego ostatnie pytanie brzmiało:

Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy:

A) gadów

B) płazów

C) ptaków

D) owadów

Poprawna odpowiedź to D).

Milionerzy: Mateusz Żaboklicki i pytanie za milion

3 kwietnia 2024 roku 7. zwycięzcą Milionerów został Tomasz Boruch. Jego ostatnie pytanie brzmiało:

W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery km, ale aż 21 godzin różnicy czasu? A) w cieśnienie Bosfor

B) w cieśnienie Magellana

C) w cieśnienie Kaletańskiej

D) w cieśnienie Beringa Poprawdna odpowiedź to D)

Milionerzy: Tomasz Boruch i pytanie za milion złotych

Autor: Aleksandra Raczkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości