"Mam Talent!" - Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Filipem Drogosem
Filip rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 13 lat. Teraz, po 16 latach intensywnego treningu i licznych występów, sam przyznaje, że zbliża się raczej do końca swojej kariery tanecznej.
Mam swoje lata, tańczę prawie 16 lat. To jest bardzo męczące dla mojego ciała i dla mojej psychiki. Zbliżam się do końca mojej kariery, niż do jej początku. Zaczynałem w wieku 13 lat
Agnieszka Woźniak-Starak zapytała Filipa, czy jego występ może zainspirować innych mężczyzn do trenowania pole dance. Filip przyznał, że istnieje pewna bariera, która powstrzymuje wielu mężczyzn przed spróbowaniem swoich sił w tej dyscyplinie.
Wydaje mi się, że mężczyźni boją się pójść na pole dance. Nie oszukujmy się, tego nie może trenować każdy (...) Oczywiście, rekreacyjnie - tak! Jeżdżąc na zawody, mistrzostwa, to już są osoby, które były tancerzami, gimnastykami...Tutaj kierujemy inną karierę i inną ścieżkę, bo na przykład tam kariera się skończyła.
"Mam Talent!" - nagroda za II miejsce
Podczas wywiadu, Agnieszka Woźniak-Starak zapytała Filipa, na co zamierza przeznaczyć nagrodę za zdobycie drugiego miejsca w programie. Filip odpowiedział, że planuje zainwestować w dalszy rozwój oraz...masaż, który pomoże mu w regeneracji po intensywnych treningach.
Marzą mi się zawody w Ameryce Południowej! Tam mnie jeszcze nie było (...) Nie miałem funduszy, żeby tam pojechać.
Filip Drogos udowodnił, że pasja i determinacja mogą prowadzić do wielkich osiągnięć zarówno na polu zawodowym, jak i artystycznym. Jego występ w "Mam Talent" pozostanie w pamięci widzów, jako dowód na to, że warto walczyć o swoje marzenia i przełamywać bariery.
Oglądaj program "Mam Talent!" w Player.pl!
"Mam Talent!" - początki kariery Filipa Drogosa
Filip z wykształcenia jest socjologiem i elektroradiologiem - od pół roku zajmuje się medycyną nuklearną i pracuje w klinice, która zajmuje się leczeniem przy pomocy izotopów. Wychował się w małej wsi Kamień Krajeński, jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął mając 13 lat od samodzielnej nauki jazzu i modern jazzu. Uczył się z internetu, intuicyjnie, czasami jeździł na turnieje, gdzie podpatrywał uczestników.
W 2015 roku wziął udział w YCD (odpadł na etapie bootcampu) po tym wydarzeniu zdecydował się na taneczną emeryturę. Wytrzymał 4 miesiące i zaczęło brakować mu współzawodnictwa i adrenaliny - jako 2 mężczyzna w Polsce postanowił spróbować pole dance art. W 2021 roku został Mistrzem Polski i Europy w kategorii Pole Dance Art
Czytaj też:
Autor: Kinga Rysula