"Zbliżam się do końca mojej kariery". Wywiad z Filipem Drogosem po finałowym występie w "Mam Talent!"

Mam Talent!: Filip Drogos i jego wrażenia po finale
W sobotni wieczór zakończyła się 15. edycja programu "Mam Talent". Jednym z najbardziej zapadających w pamięć momentów finału był występ Filipa Drogosa, który zaprezentował niesamowity pokaz pole dance, ostatecznie zdobywając drugie miejsce. Po zakończeniu programu, Filip udzielił wywiadu prowadzącym Agnieszce Woźniak-Starak oraz Jankowi Pirowskiemu, w którym opowiedział o swojej pasji, pracy i planach na przyszłość.
Mam Talent! 15: FINAŁ
Mam Talent!
Mam Talent!: Bartek Wasilewski
Mam Talent!: Bartek Wasilewski
Mam Talent!: Bartek Wasilewski
+19
Zobacz galerię

"Mam Talent!" - Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Filipem Drogosem

Filip rozpoczął swoją przygodę z tańcem w wieku 13 lat. Teraz, po 16 latach intensywnego treningu i licznych występów, sam przyznaje, że zbliża się raczej do końca swojej kariery tanecznej.

Mam swoje lata, tańczę prawie 16 lat. To jest bardzo męczące dla mojego ciała i dla mojej psychiki. Zbliżam się do końca mojej kariery, niż do jej początku. Zaczynałem w wieku 13 lat
- skomentował Filip Drogos, laureat 2. miejsca 15. edycji "Mam Talent!"

Agnieszka Woźniak-Starak zapytała Filipa, czy jego występ może zainspirować innych mężczyzn do trenowania pole dance. Filip przyznał, że istnieje pewna bariera, która powstrzymuje wielu mężczyzn przed spróbowaniem swoich sił w tej dyscyplinie.

Wydaje mi się, że mężczyźni boją się pójść na pole dance. Nie oszukujmy się, tego nie może trenować każdy (...) Oczywiście, rekreacyjnie - tak! Jeżdżąc na zawody, mistrzostwa, to już są osoby, które były tancerzami, gimnastykami...Tutaj kierujemy inną karierę i inną ścieżkę, bo na przykład tam kariera się skończyła.
- skomentował Filip Drogos
Mam Talent!: Filip Drogos
Mam Talent!: Filip Drogos

"Mam Talent!" - nagroda za II miejsce

Podczas wywiadu, Agnieszka Woźniak-Starak zapytała Filipa, na co zamierza przeznaczyć nagrodę za zdobycie drugiego miejsca w programie. Filip odpowiedział, że planuje zainwestować w dalszy rozwój oraz...masaż, który pomoże mu w regeneracji po intensywnych treningach.

Marzą mi się zawody w Ameryce Południowej! Tam mnie jeszcze nie było (...) Nie miałem funduszy, żeby tam pojechać.
- odpowiedział Filip Drogos

Filip Drogos udowodnił, że pasja i determinacja mogą prowadzić do wielkich osiągnięć zarówno na polu zawodowym, jak i artystycznym. Jego występ w "Mam Talent" pozostanie w pamięci widzów, jako dowód na to, że warto walczyć o swoje marzenia i przełamywać bariery.

Mam Talent!: Filip Drogos - występ finałowy
Źródło: TVN
Mam Talent!: Filip Drogos zachwycił jury swoimi umiejętnościami

Oglądaj program "Mam Talent!" w Player.pl!

"Mam Talent!" - początki kariery Filipa Drogosa

Filip z wykształcenia jest socjologiem i elektroradiologiem - od pół roku zajmuje się medycyną nuklearną i pracuje w klinice, która zajmuje się leczeniem przy pomocy izotopów. Wychował się w małej wsi Kamień Krajeński, jest najmłodszy z czwórki rodzeństwa. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął mając 13 lat od samodzielnej nauki jazzu i modern jazzu. Uczył się z internetu, intuicyjnie, czasami jeździł na turnieje, gdzie podpatrywał uczestników.

W 2015 roku wziął udział w YCD (odpadł na etapie bootcampu) po tym wydarzeniu zdecydował się na taneczną emeryturę. Wytrzymał 4 miesiące i zaczęło brakować mu współzawodnictwa i adrenaliny - jako 2 mężczyzna w Polsce postanowił spróbować pole dance art. W 2021 roku został Mistrzem Polski i Europy w kategorii Pole Dance Art

Mam Talent!: Bartek Wasilewski po finale cz. 1
Mam Talent!: Jurorzy po finale 15. edycji!

Czytaj też:

Autor: Kinga Rysula

podziel się:

Pozostałe wiadomości