Zbuduj prezent, by przekazać go razem z Grupą LEGO i pomóc dwóm milionom dzieci

LEGO - Build To Give
Święta to czas celebrowany przez wiele rodzin, jednak dla niektórych może być okresem pełnym wyzwań. W ramach tegorocznej inicjatywy #BuildToGive Grupa LEGO® zachęca małych i dużych konstruktorów na całym świecie, by wykorzystali swoją kreatywność do zbudowania prezentu z klocków LEGO. Za każdy projekt, Fundacja LEGO przekaże zestawy klocków LEGO dzieciom z całego świata. Inicjatywa #BuildToGive pomoże przekazać radość z zabawy najbardziej potrzebującym.  

Organizowana już po raz szósty inicjatywa #BuildToGive zachęca rodziny z całego świata do zbudowania prezentu z klocków LEGO i podzielenia się nim w mediach społecznościowych lub poprzez portal LEGO Life z dodaniem hashtagu #BuildToGive.

LEGO - Build to Give
LEGO - Build to Give

Za każdy świąteczny projekt udostępniony przed 31 grudnia Grupa LEGO przekaże zestaw klocków LEGO najbardziej potrzebującym zabawy w tym czasie, docierając nawet do 2 milionów dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka oraz funkcjonujących w społecznościach wymagających szczególnej pomocy i wsparcia na całym świecie.

Zaangażowanie się w akcję jest proste. Każdy prezent ma znaczenie - duży i mały, okrągły czy kwadratowy, kolorowy bądź monochromatyczny. Badanie LEGO Play Well 2022 wykazało, że zabawa pomaga rodzinom budować i umacniać więzi, a także sprawia, że te stają się szczęśliwsze, dlatego udział w #BuildToGive może okazać się najlepszym pretekstem do spędzenia rodzinnego czasu, a tym samym przekazania innym prezentu przynoszącego radość.

Już 9 na 10 rodziców uważa, że zabawa może pomagać dzieciom rozwijać niezbędne życiowe umiejętności, które mogą okazać się kluczowe dla ich przyszłości. Wśród nich takie cechy, jak kreatywność, komunikatywność czy pewność siebie. Inicjatywa #BuildToGive jest tylko jednym z wielu sposobów, w jaki Grupa LEGO wspiera dzieci na całym świecie poprzez zapewnianie im możliwości zabawy i nauki.

LEGO - Build to Give
Dla wielu rodzin Święta to czas na celebrowanie wspólnego czasu, a także doświadczanie radości z rodzinnej zabawy. Dla innych może to być trudny i pełen wyzwań okres. Właśnie dlatego akcja #BuildToGive jest tak ważna. Przez ostatnie pięć lat byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni odpowiedzią na tę inicjatywę. W tym miejscu chcemy podziękować rodzinom z różnych części świata, które co roku brały w niej udział. Dzięki ich pomocy udało nam się przekazać miliony zestawów LEGO dzieciom na całym świecie, przynosząc im radość i wiele inne korzyści płynących z zabawy.
Diana Ringe Krogh, wiceprezes ds. odpowiedzialności społecznej w Grupie LEGO

Inicjatywa #BuildToGive jest częścią większej kampanii Grupy LEGO "Build a Playful Holiday", której misją jest inspirowanie rodzin do czerpania radości ze wspólnie spędzanego czasu na zabawie w okresie świątecznym, m.in. w myśl zasady – „Zabawa ponad perfekcjonizmem”. W ramach tegorocznej edycji, Katy Perry, gwiazda świątecznej kampanii #BuildToGive Grupy LEGO, opublikowała w mediach społecznościowych film przedstawiający jej własny prezent, który zbudowała na potrzeby akcji #BuildToGive.

Uwielbiam to, że Grupa LEGO zachęca do przekształcenia rodzinnej zabawy w gest wsparcia rodzin na całym świecie. Wspaniale bawiłam się przy tworzeniu mojego prezentu w kształcie fajerwerków i nie mogę się doczekać, aż zobaczę różne projekty, którymi podzielą się inne rodziny!
Katy Perry

Strona akcji #BuildToGive na LEGO.com będzie wypełniona inspiracjami do budowania, a także wskazówkami dotyczącymi tworzenia prezentów z klocków LEGO – tak, aby pomóc rodzinom osiągnąć jak najwyższy poziom kreatywności. Znajdą się na niej także informacje o tym, w którym z oficjalnych sklepów LEGO na całym świecie będzie można zbudować swój prezent.

LEGO - Build to Give

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji #BuildToGive?

Zbuduj prezent, żeby podarować prezent. Stwórz z klocków LEGO świąteczny prezent - mały, duży lub taki, jaką tylko się potrafi i udostępnij go w swoich social mediach lub w serwisie LEGO Life z hasztagiem #BuildToGive. Za każdy zbudowany i opublikowany prezent Grupa LEGO przekaże zestaw LEGO dla potrzebujących dzieci. W akcji mozna wziąc udział do 31. grudnia.

Więcej informacji na temat kampanii i sposobu zaangażowania się w inicjatywę można znaleźć na stronie LEGO.com/BuildToGive

Odcinek świąteczny „LEGO Masters”

W studiu Lego Masters zapanowała świąteczna atmosfera. To był wyjątkowy, rodzinny odcinek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Zosia Zborowska - Wrona, Hanna Neves i Maria Winiarska. Dodatkowo towarzyszył im Wojciech Łozowski z kolegą oraz Monika Mrozowska z synem. Wszyscy wcielili się w rolę uczestników programu.

Świąteczny odcinek LEGO Masters możecie obejrzeć w Playerze.

LEGO Masters: Czas na świąteczne losowanie!
LEGO Masters: Elfy ruszają na inspekcje! Zobacz jak wypadły gwiazdy!
LEGO Masters: Elfy ruszają na inspekcje! Zobacz jak wypadły gwiazdy!
Elfy wraz z Marcinem Prokopem idą oglądać budowle gwiazd.
podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie