Leszek Lichota u Kuby Wojewódzkiego. "To polski Russell Crowe!"

Leszek Lichota
Leszek Lichota u Kuby Wojewódzkiego. "Obejrzało cię 15 milionów widzów. To Polski Russell Crowe!"
We wtorek 9 kwietnia u Kuby pojawią się Daria ze Śląska i Leszek Lichota. Zobacz przedpremierowy fragment odcinka!

Leszek Lichota u Kuby Wojewódzkiego

Wtorkowy odcinek Kuby Wojewódzkiego rozpocznie się wizytą Leszka Lichoty, znanego aktora, który w zeszłym roku podbił świat doskonałą rolą w kolejnej wersji ekranizacji "Znachora" Dołęgi-Mostowicza.

Według prowadzącego Lichota jest porównywany na forach internetowych do Russella Crowe, doskonałego australijskiego aktora. Lichota przyznaje jednak, że nie lubi porównań i woli być świetnym polskim aktorem niż "polskim Crowe".

Aktor opowie też o nowym filmie "Czerwone maki" i o swoim podejściu do bycia "aktorem osobnym". Oglądajcie premierowy odcinek "Kuby Wojewódzkiego" we wtorek o 22:40 w TVN i Playerze!

Leszek Lichota był gościem Kuby w 2018 roku. Opowiedział wtedy o graniu dla pieniędzy, podejściu do zawodu aktora i bardzo nietypowej sytuacji, która miała miejsce na Kubie.

Lichota: "Nie interesuje mnie bycie aktorem poza momentami kiedy wymaga tego zawód"
Lichota: "Nie interesuje mnie bycie aktorem poza momentami kiedy wymaga tego zawód"
Leszek Lichota opowiedział o tym jak widzi zawód aktora i w jaki sposób do niego podchodzi. Zobaczcie fragment programy "Kuba Wojewódzki".
Leszek Lichota będąc na Kubie został pomylony z
Leszek Lichota będąc na Kubie został pomylony z
Leszek Lichota będąc na Kubie został zaczepiony przez mężczyznę, który usilnie próbował mu coś wytłumaczyć. Zobaczcie fragment drugiego odcinka programu "Kuba Wojewódzki".
Kuba do Lichoty: "W czym zagrałeś dla kasy?"
Kuba do Lichoty: "W czym zagrałeś dla kasy?"
Leszek Lichota zdradza w czym zagrał dla pieniędzy, w czym dla towarzystwa, a w czym dla prestiżu. Zobaczcie fragment programu "Kuba Wojewódzki".

Kim jest Leszek Lichota?

Leszek Lichota jest aktorem teatralnym, filmowym i serialowym. W 2002 roku ukończył studia w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Jako aktor zadebiutował w roli Nany Sirbanghy w „Hamlecie Wtórym” Romana Jaworskiego w reżyserii Macieja Prusa. Popularność przyniosły mu role serialowej: Grzegorza Zięby w Na Wspólnej i Marka Dębskiego w Prawie Agaty. W 2023 brawurowo wcielił się w postać legendarnego Znachora, a niebawem zobaczymy go w roli Redaktora W., inspirowanego postacią Melchiora Wańkowicza, w "Czerwonych makach".

Aktor ma dwoje dzieci z partnerką Iloną Wrońską, z którą prowadzi ośrodek glampingowy w Beskidzie Niskim.

"Kuba Wojewódzki" w TVN i Playerze we wtorki o 22:40!

Wśród bohaterów odcinków nie ma osób przypadkowych. To "crème de la crème" polskiego świata artystycznego, rozrywkowego, sportowego oraz politycznego. A także tych, którzy do tego miana aspirują. W tym sezonie na kanapie Kuby Wojewódzkiego zasiądą m.in. twarze nowych programów stacji oraz gwiazdy z fabularnych produkcji.

Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki i jego autorski program to bez wątpienia gwóźdź każdej oferty programowej TVN. Obok najpopularniejszego showmana w Polsce nikt nie przechodzi obojętnie. Budzi skrajne emocje – albo się go kocha, albo nienawidzi. I choć lata mijają, przed nami 21. sezon "Kuby Wojewódzkiego", on nadal w świetnej formie – uzbrojony w niestarzejący się błyskotliwy żart, ciętą ripostę, nietuzinkową wiedzę oraz idealne wyczucie. Mimo to nie wszyscy podejmują wyzwanie i przyjmują zaproszenie króla TVN-u.

Przeczytaj także:

Autor: Aleksandra Raczkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości