Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Nie lubi udzielać wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! Mata był gościem programu "Autentyczni". Co powiedział na temat wiary i swojego spektrum autyzmu?
Gościem 3. odcinka programu "Autentyczni" był Michał "Mata" Matczak. Na co dzień nie udziela zbyt wielu wywiadów. Dla nas zrobił wyjątek - spodobała mu się formuła zadawania pytań. Co opowiedział naszym dziennikarzom?

Zastanawiacie się, czy "Mata" jest wierzący, albo w jaki sposób zdiagnozowano u niego spektrum autyzmu? Tutaj znajdziecie odpowiedzi, które przedstawił sam raper. Cała rozmowa z dziennikarzami z programu "Autentyczni" była niezwykle poruszająca. Jeśli nie zdążyliście obejrzeć 3. odcinka - zapraszamy do Player.pl

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

W jaki sposób zdiagnozowano u "Maty" spektrum autyzmu?

Michał Matczak w jednym ze swoich utworów nawiązał do spektrum autyzmu. Zapytany o to, przyznał: - Od wielu lat ludzie mówili mi, że jestem autystyczny i poszedłem to zdiagnozować - tak dowiedział się, że jest osobą w spektrum autyzmu.

Chciał sprawdzić, czy ma ADHD, jednak wyszedł z inną diagnozą. Na słowa "Maty" nasi dziennikarze zakrzyknęli - jesteś nasz!

"Od wielu lat ludzie mówili mi, że jestem autystyczny i poszedłem na diagnozę". Mata opowiada o stwierdzeniu u niego spektrum autyzmu
Pan powiedział mi, że jestem w spektrum autyzmu, co było dla mnie pozytywne, bo zaczęło dużo rzeczy mieć sens
- wyjaśnił Michał "Mata" Matczak

Czy Michał "Mata" Matczak jest wierzący?

Michał "Mata" Matczak nie boi się mówić o swojej wierze w Boga. Sam przyznał, że w czasach podstawówki był silnie wierzący. Z biegiem lat osłabiło się to. W tym momencie powraca do Boga, dlatego też napisał płytę "Serce". Jest ona stworzona w formule Drogi Krzyżowej. Tym chciał przedstawić swoją wiarę w Boga.

Z mojej strony to była próba zredefiniowania tych wszystkich wartości. Tej esencji, tej miłości, jaką jest chrześcijaństwo - Jezus i nazwanie tego na nowo i odnalezienie tego w sobie
- wyznał Michał "Mata" Matczak
Mata napisał płytę, która symbolizuje jego pojęcie wiary!

"Autentyczni" - o czym jest ten program?

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Dwa pierwsze odcinki programu "Autentyczni" wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu.

Zobacz także:

Autor: Paulina Kunkowska

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa

podziel się:

Pozostałe wiadomości