Skazana 2: "Mam zaszczyt dołączyć do tej obsady"

Autor:
Małgorzata
Czop
Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn.pl
Skazana 2: "Mam zaszczyt dołączyć do tej obsady"

Adam Woronowicz dołączył do obsady serialu "Skazana". Co pomyślał, kiedy dostał propozycję roli? Kim będzie jego Hepner?

Po wydarzeniach z 1. sezonu w więzieniu pojawi się nowy dyrektor penitencjarny. Hepner zastąpi na tym miejscu Bartłomieja Dworaka, w którego wciela się Tomasz Schuchardt. Co o serialu i swojej postaci myśli Adam Woronowicz?

Mam zaszczyt wystąpić w 2. sezonie Skazanej. Powiedziałem to słowo "mam zaszczyt" i ono nie jest kurtuazyjne, ale powiedziane przeze mnie z pełnym przekonaniem. Oglądając 1. sezon, widząc ogrom pracy i kunszt aktorski moich kolegów i koleżanek, mogę powiedzieć, że to dla mnie naprawdę zaszczyt, że mogę dołączyć do tej obsady.

Skazana 2: Poznaj Sylwestra Hepnera
Skazana 2: Poznaj Sylwestra Hepnera

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Skazana: The best of Aluta
Skazana: The best of Aluta Skazana: The best of Aluta

Autor:Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl